Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?

Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?Çürük dişlər həzm sistemi xəstəliklərinə, hətta xərçəngə səbəb ola bilər.

Bu barədə diş həkimi, Rusiya Diş Dərnəyinin fəxri prezidenti Vladimir Sadovski məlumat verib. Həkimin sözlərinə görə, keyfiyyətsiz diş plombu qopanda hətta boğulma və ölümə səbəb ola bilər. Yaxud insan yuxuda olarkən keyfiyyətsiz plombu uda bilər.

Diş həkimi-terapevt Yevgeniya Boqayeva bu səbəbdən ağızda xoşagəlməz bakteriya ştamlarının meydana çıxdığını izah edib: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

"Yemək və tüpürcəklərdəki zərərli mikroflora boğaza nüfuz edərək badamcıqların iltihabına, boğaz ağrısına və qırtlaq zədələnməsinə səbəb olur. Çox vaxt insan xəstəliyin səbəbini bilmir və kəskin respirator xəstəliklərə yoluxduğunu düşünür. Karies nəticəsində ağızda meydana gələn bakteriyalar mədə-bağırsaq traktı xəstəliklərinə, bəzi hallarda ürək-damar sisteminin patologiyalarına gətirib çıxara bilər. Mədədən çıxan bakteriyalar qana keçir deyə ürəyin işinə mənfi təsir göstərə bilər”. (Publika.az)

Reklam yeri

Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? . tanıtımı. Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?

Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?

"Şimdi kötüler için Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır? .

Bugünün Çürük dişlər XƏRÇƏNG yaradır?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat