Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

Bəzi insanlar dişlərini gündə 2 dəfə fırçalasalar, dişlərinə yaxşı qulluq etsələr də tez-tez stomatoloqun müayinəsi getməli olurlar. Borovskiy adına Stomatologiya İnstitutunun (Rusiya) həkimi İrina Makeeva bildirir ki, bunun səbəblərindən biri insanların dişlərə qulluq edərkən buraxdıqları səhvlərdir.

Saglamolun.com bildirir ki, həkimin sözlərinə görə, turş meyvələrin (sitrus meyvələri, turş alma, kivi, ananas və s.) qəbulundan dərhal sonra dişləri, xüsusilə də cod fırça ilə fırçalamaq olmaz ki, bunun nəticəsində emal qatı ciddi zədələnə bilər. Əvvəl dişləri adi su ilə yaxalamaq, sonra bir müddət gözləmək və yalnız bundan sonra dişləri fırçalamaq lazımdır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Həkim bildirib ki, dişlərə ziyan vuran digər səhvlərimiz arasında:

- dişləri gündə 1 dəfə fırçalamaq. Bunu gündə 2 dəfə etmək lazımdır.  

- diş fırçasını vaxtında yenisi ilə əvəz etməmək (bunu 3 aydan bir etmək lazımdır).

- dişləri fırçalayanda çox bərk sürtmək

- tum çıtlamaq, karamel, hər hansı çox bərk qidaları yemək və s. Bunun nəticəsində emalın üzərində mikroçatlar əmələ gəlir ki, bu daha sonra kariesin inkişafına səbəb olur.  

- az su içmək. Bunun nəticəsində ağız suyunun ifrazı azalır. Ağız suyu isə ağız boşluğuna antiseptik təsir edir, mikrobları öldürür.

- əsasən yumşaq yeməkləri, emal olunmuş qidaları yemək. Bu diş və damaqları zəiflədir. Çeynəmə prosesi diş və damaqlar üçün bir növ idman rolunu oynayır. İnsanlar təzə meyvə, tərəvəz, göyərti, bişmiş ət kimi qidaları yeməlidir.

Reklam yeri

Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR . tanıtımı. Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

Her etkinlik için gerçek şu ki, Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR" demiştim.

"Keşke iyi bir x Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

"Şimdi kötüler için Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR .

Bugünün Dişlərimizə qulluq zamanı etdiyimiz SƏHVLƏR

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat