Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

Amerikalı tibb tədqiqatçıları ayaqların dərisində baş verən probleminşəkərin xəbərçisi ola biləcəyini sübut ediblər.

Saglamolun.com medicina.az-a istinadən bildirir ki, ayaq dərisində görünən kseroz adlanan simptom məhz şəkəri yüksək xəstələrdə və preddiabet mərhələsində olan insanlarda çox görülür. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Kseroz - dərinin həddən artıq quruması, qaba, kobud olması, qabıqlanması, çatlaması və qaşınmasıdır. İrəli mərhələdə dirsək, dabanlarda iri sağalmayan ağrılı çatlar əmələ gəlir.

Bu hal onunla izah olunur ki, qanda daim yüksək olan şəkər orqanizmin su, maye itkisinə yol açır.

Xəstələr dərilərində baş verən bu dəyişikliklərə vaxtında fikir vemir, elə bilirlər ki, çox gəzməkdən və ya dərinin qurumasından dabanda çatlar əmələ gəlib. Halbuki çoxdandır onların qanında şəkər çoxalıb. Bu əlamət istər I, istərsə II tip diabetlərdə olur və sonra şəkər xəstələrində diabetic pəncə və qanqren kimi fəsadlara yol açır.

Ona görə ayaqlarınızda quruluq, qabıqlanma, dabanlarda çatlar, yarıqlar əmələ gəlibsə, dabanın kənarı qızarıb, iltihablanırsa, o zaman qanda şəkəri yoxladın.

Reklam yeri

Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət . tanıtımı. Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

Her etkinlik için gerçek şu ki, Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət" demiştim.

"Keşke iyi bir x Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

"Şimdi kötüler için Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət .

Bugünün Ayaqlarda çatlar şəkərin əlaməti ola bilər - Bu simptoma diqqət

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat