Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

Həkim-terapevt, kardioloq, endokrinoloq Tatyana Romanenko axşam saatlarında bədənin temperaturunun yüksəlməsinin hansı xəstəliklərdən xəbər verməsi məsələsinə aydınlıq gətirib.

“Arqumentı i faktı” qəzeti yazır ki, mütəxəssisin fikrincə, bədənin temperaturunun 37 dərəcəyə qədər yüksəlməsi norma daxilində tərəddüddür və buna xüsusi diqqət yetirmək lazım deyil. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Temperatur 37,5 dərəcəni keçdiyi halda narahat olmağa dəyər.

Həkim bildirir ki, bu cür subfebril temperaturun səbəbləri müxtəlifdir və fizioloji da ola bilər: fiziki yük, isti yemək və ya müəyyən dərmanların qəbulu, həmçinin, qadınlarda aybaşıdan əvvəlki vəziyyət və alkoqol temperaturun bu cür yüksəlməsinə gətirib çıxarmaq iqtidarındadır.

Eyni zamanda, patoloji səbəblər də istisna olunmamalıdır. İlk növbədə, soyuqdəymə axşam saatlarında temperaturun qalxmasına səbəb olur. Romanenko qeyd edir ki, ləng inkişaf edən iltihabi xəstəliklərdə də belə hallar müşahidə olunur.

“Bunu müəyyənləşdirmək üçün C-reaktiv zülala analiz vermək lazımdır”, - deyə ekspert bildirib.

Bundan əlavə, hormonal pozğunluqlar və ya qalxanvari vəzinin işində problemlər temperaturu qaldırır. Bir çox onkoloji xəstəliklərdə də axşam saatlarında bədənin hərarəti yüksəlir.

“Bədənin temperaturunun tənzimlənməsinin pozulmasına gətirib çıxaran termonevroz adlanan əsəb xəstəliyi də var”, - Romanenko deyib. Bu zaman nevropatoloqa müraciət edilməlidir.

Reklam yeri

Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA . tanıtımı. Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

Her etkinlik için gerçek şu ki, Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA" demiştim.

"Keşke iyi bir x Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

"Şimdi kötüler için Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA .

Bugünün Axşamlar yüksələn temperatur hansı xəstəliklərdən xəbər verir? - AÇIQLAMA

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat