Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

Bir sıra müasir elmi araşdırmalar sübut edib ki, süni vitaminlərin qəbulu orqanizmə nəinki fayda vermir, əksinə ziyan vurur, hətta bəzi ciddi xəstəliklərin riskini artırır.

Belə ki, A vitamininin həddindən artıq miqdarda qəbulu dəri xərçənginin, C vitaminin normadan artıq miqdarda qəbulu isə qaraciyər və böyrək xəstəliklərinin riskini xeyli artırır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Son elmi araşdırma göstərib ki, B6, B9, B12 kimi vitaminlərin normadan artıq qəbulu ağciyər xərçənginin inkişafına təkan verə bilər. Saglamolun.com Rusiya KİV-lərinə istinadla bildirir ki, siqaret çəkən insanlarda bu risk qat-qat daha böyükdür.

Ekspertlər vurğulayır ki, məsələn, B12 vitamininin gündəlik norması 55 mqr-dır və adi qidalanan insan bu normanı asanlıqla ala bilir. Bəzi vitamin komplekslərində B12-nin miqdarı 1000 mqr (!) çata bilər ki, bu da orqanizmdə B12-nin profisitini (orqanimdə normadan çox olması) yaradır.

Mütəxəssislərin sözlərinə görə, bəzi hallarda vitaminin defisiti onun profisitindən daha ziyansızdır.

Əslində sağlam insana heç bir əlavə süni vitamin lazım deyil. Normal qidalanan insan bütün lazım olan vitamin və mineralları qidadan asanlıqla ala bilir. Hipo- və xüsusilə də avitaminoz çox nadir pozulmalardır ki, onların inkişafı yalnız bəzi xəstəliklər, aclıq, özbaşına tutulan pəhrizlər zamanı mümkündür.  

İstənilən halda vitamin və ya vitamin-mineral kompleksi yalnız həkim tərəfindən və yalnız lazım olan müayinələrdən (laborator və s.) sonra təyin olunmalıdır. Bu xüsusilə yaşlı insanlara aiddir. Xaricdə həkimlər yaşlı xəstələrə vitaminləri çox nadir hallarda təyin edirlər.  

Reklam yeri

Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər . tanıtımı. Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

"Şimdi kötüler için Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər .

Bugünün Bu vitaminin qəbulu XƏRÇƏNG yarada bilər

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat