D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

Orqanizm üçün ən vacib vitaminlərdən biri də D vitaminidir. Son illərdə D vitamin ən önəmli vitamin kimi təqdim olunur. Xüsusilə də immunitetin güclü olması üçün məhz D vitamininin normada olmasının vacibliyi vurğulanır.

Amma müasir dövrdə insanların bir çoxunda bu vitaminin çatışmadığı məlum olur. D vitami çatıçmazlığı isə orqanizmdə bir çox problemlərin yaranmasına səbəb olur. Bəs D vitamini çatışmazlığının diaqnozu necə qoyulur? (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com e-tibb.az-a istinadla bununla bağlı həkim-endokrinoloq Hidayət Məmmədzadənin fikirlərini təqdim edir:

D Vitamini çatışmazlığı qanda bu vitaminin səviyəsinin ölçülməsi ilə qoyulur. Daha çox optimal sayılan 25 oksihidroksi D vitamininin analizi ilə biz qanda onun hansı səviyyədə olduğunu bilirik.

Optimal olaraq Vitamin D-nin qanda səviyyəsi 30-88 nanoqram milli/litr olaraq qəbul olunmaqdadır. Müraciət edən xəstələrin, demək olar ki, hamısında Vitamin D-nin səviyyəsi aşağıdır. Çünki dünyada pandemiya şəraitində yaşayır və yetərli Günəş şüası almamaqla bağlı olaraq hər kəsdə Vitamin D aşağıdır.

Bizim istədiyimiz rəqəm insanlarada 30 nanoqram/ml üzərində Vitamin D səviyyəsini qoruyub saxlamaqdadır. 20-30 nanoqram/ml arası yetərsizlik, 20 nanoqram/ml-dən aşağı əskiklik, 10 nanoqram/ml-dən aşağı ciddi əskiklik kimi qəbul olunur. Əgər 4 nanoqram/ml-dən aşağıdırsa bu, çox ağır Vitamin D çatışmazlığı deməkdir.

Bunun diaqnozunun qoyulması yaşa bağlı olaraq uşaqlarda, hamiləlik zamanı, fərqli vəziyyətlərdə müxtəlif cür izah oluna bilər. Təbii ki, diaqnozun qoyulması qanda Vitamin D-nin təyini ilə mümkündür.

Analiz yaxşı olar ki, səhər saatlarında ac qarına verilsin. Bu diaqnozun qoyulması və müalicəsi birbaşa həkim-endokrinoloq tərəfindən aparılmalıdır.

Vitamin D-nin səviyyəsinin 150 nanoqram/ml-dən yüksək olması isə Vitamin D zəhərlənməsi və ya intoksikasiyası anlamına gəlir. Bu, adətən, xəstələrin özbaşına Vitamin D pereparatlarının qəbulu ilə əlaqədar olan hallarda baş verir.

 

Reklam yeri

D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? . tanıtımı. D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

Her etkinlik için gerçek şu ki, D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?" demiştim.

"Keşke iyi bir x D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

"Şimdi kötüler için D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur? .

Bugünün D vitamini çatışmazlığı diaqnozu necə qoyulur?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat