İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

E vitamini və ya tokoferol güclü antioksidant təsirli vitaminlərdən biridir, el içində cavanlıq və gözəllik vitamini kimi tanınır. Amma o gözəlliyimizdən çox, daxili orqanlara lazımdır.

E vitamini bütün mübadilə proseslərində iştirak edir, ürəyin işini və qanda xolesterinin miqdarını normallaşdırır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Bütün əzələlərin düzgün inkişafı və fəaliyyəti üçün, zülal və kollagenin sintezi üçün E vitamini vacibdir.

Böyük insanın gündəlik E vitamini tələbatı 15 milliqramdır. Sutkalıq bundan az miqdarda E vitamini qəbulu artıq defisitə gətirib çıxarır.

Saglamolun.Az medicina.az-a istinadən bildirir ki, bədəndə bu vitamin çatışmadıqda təhlükəli vəziyyət yarana bilər.

Daha çox mədə-bağırsaq problemləri, kolit, xoralı kolit, öddə problemlər, daşı olanlar, öd kisəsi tam çıxarılanlarda bu vitaminin defisiti olur. Çünki bağırsaqlarda tokoferol sovrulmur. Bunun üçün həkim pasiyendə E vitamini dərmanları yazmalıdır.

E vitamini qidalarlar mənimsənilir və bu qidalar əl altındadır.

Məsələn, bitki yağlarının 100 qramında 44 miliqram E vitamin var.

İkincisi badamdır - bir ovuc yemək E vitamini balansının doldurur.

Günəbaxan tumları - çiy və yağlı olmalıdır. 100 qramında 35 milliqram vitamin var.

Eləcə də araxis, fındıq, zeytun yeyilə bilər.

Özbaşına E vitamini preparatları içmək olmaz, çünki bu vitaminin artıqlığı ciddi problemlər yaradır. Onlar toxumalarda yağ kimi depolanır: yorğunluq, əzələ qıcolmaları, baş ağrıları, böyrək və qaraciyərdə problemlər yarada bilər.

Bəzi dərmanlarla, dəmir preparatları ilə yanaşı E vitamini qəbul etmək düzgün deyil.

Reklam yeri

İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR . tanıtımı. İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

Her etkinlik için gerçek şu ki, İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR" demiştim.

"Keşke iyi bir x İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

"Şimdi kötüler için İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR .

Bugünün İnsanda E vitamini çatışmazlığı çox təhlükəlidir - SƏBƏB VƏ ƏLAMƏTLƏR

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat