Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) beynəlxalq təşkilatı hər il müxtəlif sahələrə aid olan statistik nəticələri dərc edir.

Saglamolun.com bildirir ki, yaxınlarda təşkilat müxtəlif ölkələrdə məktəb müəllimlərinin maaşı haqqında statistik məlumatları (Education at a Glance 2020) təqdim edib. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Ən böyük maaşı Lyuksemburq müəllimləri alır. Pedaqoji fəaliyyətə təzə başlayan müəllim ildə 80 min dollar, 15 il və daha çox təcrübəsi olan müəllim 110 min dollar alır.

Misal üçün, Almaniya və İsveçrədə müəllimlərin start maaşı ildə 50 min dollar təşkil edir, daha təcrübəli, stajı çox olan müəllimlər ildə 100 min dollara qədər maaş alırlar.

Statisik nəticələrə əsasən, əksər Avropa ölkələrində müəllimlər ildə ən azı 40 min dollar maaş alırlar. Ən aşağı maaş Slovakiyadadır. Burada müəllimlərin start maaşı 38 min dollar təşkil edir.

Müqayisə üçün Azərbaycanda əksər müəllimlərin maaşı ayda 350-500 manat (təxminən 205-294 dollar), illik maaş isə müvafiq olaraq təxminən 2460-3528 dollar təşkil edir.

Xaricilər demişkən, no comments...

Reklam yeri

Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? . tanıtımı. Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

"Şimdi kötüler için Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır? .

Bugünün Xaricdə məktəb müəllimləri nə qədər maaş alır?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat