Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

Bu gün 2020-ci ilin ilk Günəş tutulması baş verib. Tutulma saat 07:46-da başlayıb və saat 13:34-də sona çatacaq.

Tutulmanın maksimumu 10:41-də olacaq. Təbiət hadisəsi beş saat 48 dəqiqə davam edəcək. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com bildirir ki, müxtəlif ölkələrdə aparılmış elmi araşdırmalar Günəş tutulmasının insan sağlamlığına olan güclü təsirini göstərib. Belə ki, rus alimlərinin araşdırmasında iştirak edən ürək-damar sistemi xəstəlikləri olan insanların 70%-də Günəş tutulması başlayandan 1 saat sonra arterial təzyiq artıb, damarlar daralıb, beyinin qanla təchiz olunması pozulub.

Statistika göstərir ki, Günəş tutulması günü, ondan 1-2 gün əvvəl və sonra ürək tutması, infarkt və insult kimi pozulmaların sayı artır.

Tək ürək-damar sistemi xəstələri deyil, sinir sistemi xəstələrində də Günəş tutulması zamanı xəstəliyin simptomları əksər hallarda kəskinləşir.

Bu səbəbdən ürək-damar və sinir sistemi xəstəlikləri olan insanlar bu günlərdə xüsusilə diqqətli olmalı, daha çox dincəlməli və yatmalı, yorulmamalı, yüngül yeməklər yeməli və kifayət qədər su içməlidir.

Həmçinin mütəxəssislər kontrast duş və yemişan cövhərini qəbul etməyi tövsiyə edirlər. Yemişan cövhəri ürək-damar sisteminə çox müsbət təsir edir, ürəyin fəaliyyətini tənzimləyir. Həkimlə məsləhətləşdikdən sonra cövhərin 20-30 damçısını gündə 2-3 dəfə olmaqla qəbul etmək olar.

Reklam yeri

Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ . tanıtımı. Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

Her etkinlik için gerçek şu ki, Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ" demiştim.

"Keşke iyi bir x Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

"Şimdi kötüler için Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ .

Bugünün Yaxın 2 gün ərzində ehtiyatlı olun! Günəş tutulmasının sağlamlığımıza TƏSİRİ

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat