Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

İnsanların əksəriyyəti yuxuda xoruldamanın təhlükəli olduğundan xəbərsizdir.

Yuxu zamanı xoruldayan insanda nəfəsalmanın müvəqqəti dayanması baş verir. Buna tibdə "yuxunun obstruktiv apnoe sindromu" deyilir. Yuxu apnoesi çox ciddi xəstəlik olub yuxu zamanı insult, infarkt, hətta ölümün riskini artırır.  (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Yuxuda xoruldayan insanın nəfəsalması dayananda beyin "oyan" siqnalı verir. İnsan bir neçə saniyəlik oyanır və yenə yuxuya gedir. Əksər hallarda insan bunu hiss etmir və bu hal gecə ərzində 100 dəfə (!) və bundan çox təkrarlanır. Nəticədə beyin normal dincələ bilmir və insan səhər "səbəbsiz" yorğunluq hiss edir, gün ərzində yuxulu, əsəbi  olur.

Bundan əlavə nəfəsalmanın dayanması zamanı arterial təzyiq müvəqqəti olaraq kəskin qalxır. Əgər bu hal daim təkrarlanırsa, bu insanda hipertoniyanın inkişafına səbəb ola bilər.

Saglamolun.com Wirecutter saytına istinadla bildirir ki, alimlərin müşahidələrinə görə, sol böyürü üstə yatan insanlar yuxuda daha az xoruldayırlar.

Həmçinin böyür üstə yatan insanlarda hipertoniyanın inkişafı riski bel və ya qarın üstə yatanlarla müqayisədə  daha aşağıdır.

Həkimlər yüksək təzyiqdən əziyyət çəkənlərə məhz böyür üstə yatmağı tövsiyə edirlər ki, bu təzyiqi tənzimləməyə yardım edir.

Reklam yeri

Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ . tanıtımı. Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

Her etkinlik için gerçek şu ki, Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ" demiştim.

"Keşke iyi bir x Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

"Şimdi kötüler için Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ .

Bugünün Yuxu zamanı xoruldamamaq üçün TÖVSİYƏ

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Bənzər paylaşımlar
190 manat almaq ucun qeydiyyat