“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

Rusiyanın məşhur Seçenov Universitetinin professoru, tibb elmləri doktoru, həkim-hepatoloq Aleksey Buyeverov insanların əksəriyyətinin inandıqları, lakin əslində tibbi mif olan xəstəlik, pozulma və dərmanlar haqqında çox vacib və maraqlı məlumatlar verib.

Saglamolun.com kp.ru-ya istinadla bildirir ki, professorun sözlərinə görə, disbakterioz “psevdoxəstəlikdir”, yəni belə xəstəlik yoxdur.   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

“Bizdə disbakteriozu aşkar etmək üçün xüsusi analiz verirlər. Bu analiz haqqında alman və ya amerikanlıya danışanda, onlar söhbətin nədən getdiyini belə anlamırlar. Əslində heç bir disbakterioz yoxdur. Ən azından ona görə ki, bir insanda bağırsaq mikroorqanizmlərinin sayı 500 min, digərində isə 30 mindir. Fərq 16 dəfədir. Və hər biri üçün bu normadır – bir insan üçün 500 min, digəri üçün isə 30 min”, - alim bildirib.

Həmçinin həkim probiotik preparatları (lineks, maksilak, enterogermina və s. kimi) haqqında da məlumat verib: “Probiotiklərə bütün dünyada münasibət skeptikdir. 2019-cu ildə böyük araşdırma çıxıb. Orada göstərilib ki, probiotiklər əksər hallarda orqanizmdə qalmır, “kök salmır”. Onlar konkret orqanizm üçün yaddır və bu səbəbdən onların heç bir faydası yoxdur. Onlar bağırsağa daxil olur, lakin tualetə gedəndən bağırsaqdan dərhal çıxır.

Beləliklə, onların bağırsaqda qalıb koloniya yaratmaq və bununla da orqanizm üçün faydalı olmaq ehtimalı çox cüzidir”.  

Həmçinin həkim bildirib nadir hallarda olsa da probiotiklər fonunda hətta sepsisin inkişafı mümkündür və bir heç belə hadisə qeydə alınıb.  

Bundan əlavə həkim qastrit və mədə xorası xəstəlikləri haqqında da çox vacib məlumatlar verib. Həkimin sözlərinə görə, bu xəstəliklərin 95% hallarda səbəbi heç də əksəriyyətinin fikirləşdiyi pis qidalanma deyil, “Helikobacter pilori”  mikrobudur. Uzun müddət ərzində mövcud olan qastrit və xora fonunda insanda xərçəng inkişaf edə bilər. Bu səbəbdən helikobacter aşkar olunduqda mütləq müalicə almaq lazımdır. Bunun üçün xüsusi antibiotiklər sxemi istifadə olunur.

Reklam yeri

“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor . tanıtımı. “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

“Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

Her etkinlik için gerçek şu ki, “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor" demiştim.

"Keşke iyi bir x “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

"Şimdi kötüler için “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor .

Bugünün “Disbakterioz” adında xəstəlik yoxdur, probiotiklər heç bir fayda vermir - Rusiyalı professor

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat