Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

Kişilərlə müqayisədə qadınlar soyuğa qarşı daha həssas olur, tez-tez üşüyürlər.

Bunun fizioloji səbəbləri var. Bu səbəbləri sizə izah edək. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

1. Saglamolun.com bildirir ki, elmi araşdırmaların nəticələrinə görə, qadınların bədən hərarəti kişilərlə müqayisdə bir qədər yüksəkdir. Həmçinin menstrual dövrün müxtəlif fazalarında bu hərarət daha da artır (məsələn, ovulyasiyaya yaxın). Bu səbəbdən qadınlar ətrafdakı temperaturun enməsinə qarşı daha həssas olurlar.

2. Qadınların bədənində piyin miqdarı daha çoxdur, əzələlərin isə əksinə daha azdır. İstiliyi piy deyil, əzələlər istehsal edir. Bu səbəbdən qadınlar daha tez üşüyür.

3. Qadınlarda metabolizm kişilərlə müqayisədə daha ləng gedir. Məhz metabolik proseslər zamanı qəbul etdiyimiz qida enerjiyə çevrilir. Metabolizmin nisbətən ləng olması orqanizmi qızdırmağa mane olur. Digər tərəfdən məhz metabolizmin sürətinə görə kişilər daha tez və asan arıqlayır.

4. Qalxanvari vəzi orqanizmin hərarətini normada saxlamağa cavabdehlik edir. Qalvanvari vəzinin funksiyası zəifləyəndə, insan soyuğa qarşı daha həssas olur, tez-tez üşüməyə başlayır. Zob xəstəlikləri qadınlar arasında kişilərlə müqayisdə dəfələrlə çox yayılıb. Bu səbəbdən qadın daim üşüyürsə, qalxanvari vəzini yoxlamağa dəyər.   

Reklam yeri

Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? . tanıtımı. Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

"Şimdi kötüler için Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür? .

Bugünün Nə üçün qadınlar kişilərdən daha çox üşüyür?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat