Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

Bakterial vaqinoz (BV) və ya qeyri-spesifik vaqinit, uşaqlıq yolunun mikroflorasının bakteriyalar tərəfindən pozulması nəticəsində yaranır.

Uşaqlıq yolunun xüsusi yaxmasında Gardnerella vaginalis müştərək formada görülür - Lactobacillus, Prevotella və Mobiluncus, Bacteroides, Peptostreptococcus, Fusobacterium, Veillonella anaeroblarla, Eubacteriumla. Micoplazma hominis, Ureaplasma urealyticum, Streptococcus viridana və Atopobium vaginae ilə həmçinin müştərək olur. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

BV müştərək törədiciləri dəqiq təyin olmadığı halda xəstəlik aylarla və illərlə davam edərək xroniki formaya kecir, bu da müalicəni cətinləşdirir. Diaqnozu qoyanda tək sadə yaxma ilə, xüsusi BV panelindən istifadə edilməlidi.

Simptom və əlamətlər

BV tipik simptomları bunlardır:

- Vaqinal qoxu (əksər hallarda cinsi əlagə zamanı kəskinləşir)

- Vaqinal axıntı (tədricən artması ilə )

- Vulvanın qöynəməsi (az görülə bilər)

- Disuriya və ya dispareuniya (nadir hallarda sidiyə gedən zaman ağrı, göynəmə və əlagə zamanı ağrı)

BV risk faktorlarına aşağıdakılar daxildir:

- Yaxın zamanda istifadə olunan antibiotiklər

- Estrogenin səviyəsinin azalması

- Uşaqlıq daxili vasitənin istifadəsi (spiral)

- Uşaqlıq yolunun yuyulması (duş)

- Seksual aktivlik (bir necə və ya yeni partnyor)

BV əlamətləri:

- Bozumtul, duru və homogen (bir növlü) vaqınal axıntı, uşaqlıq divarına yapışmış olur

- Vaginanın divarlarının ağ ərplə örtülməsi

- Servisitin (uşaqlıq boynundan axıntı, nadirən)

Diaqnoz əhatəli anamnez toplandıqdan və BV paneli araşdırıldıqdan sonra qoyulur.

Hamilə qadınlarda BV diaqnozu qoyulduqda müalicə aparılmalıdı. G vaginalis koloniziyası tapılan asimptomatik qadınlarda BV müalicəsi aparılmasına ehtiyac yoxdur. Mikrofloranı bərpa etmək ücün Lactobacilluslarda istifadə müzakirəlidir. Antibiotiklər əsas müalicə metodudur.

Kesar kəsiyi, histeroektomiya, UDV cıxarılmasından öncə müalicə mütləqdir. Müalicə ağırlıq dərəcəsindən və müştərək bakteriala görə bir-iki kursla bir necə etapla aparılır. Bəzi hallarda təkrarlanan BV olan qadınlarda partnerunda müalicəsi alması şərtdir.

BV olan qadınlara təyinatsiz vaqinal duş etməyi, lubrikantlardan, qiqiyenanı poza bilən vaqinal vasitələrdən, sauna və baseyndən müalicə dövründə istifadəsini dayandırmaq məsləhət görülür.

Cinsi əlagə mülicə dövründə olmamalıdı.

Xroniki və uzanmış BV olduqda digər infeksiyaları da yoxlamaq məsləhətdir (N.gonorhoeae, C.trachomatis, və herpes simplex).Reklam yeri

Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz . tanıtımı. Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

Her etkinlik için gerçek şu ki, Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz" demiştim.

"Keşke iyi bir x Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

"Şimdi kötüler için Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz .

Bugünün Qadınlarda göynəmə və axıntının əsas səbəbi - Bakterial Vaqinoz

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat