Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

Yapon xurması adlanan, Azərbaycanda bol yetişən sarı xurma çox faydalı olsa da, bu mövsüm meyvəsi bir çox insanlara zərərlidir.

Bəzi böyrək xəstəlikləri zamanı xurma yemək olımaz. Xurma təbii sidikqovucu olduğu üçün bədəndə artıq mayeni qovur və bu da böyrəkləri yükləyə bilər. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Eləcə də qəbizlikdən əziyyət çəkənlər yeməməlidir. Xurmada olan tanin çoxluğu büzücü effekt verir və bağırsaqları daha da bərkidir.

Günə 3-4 ədəd xurma yedikdə isə mədədə bərk kütlələr - bezoarlar əmələ gələ bilər. Bezoarlar mədə-bağırsaq keçməməzliyinə səbəb olur və müalicə cərrahi yolu ilə aparılır.

Eləcə də bağırsaqlarında şiş olanlar ehtiyatlı olmalıdır.

Bu meyvədə çox miqdar şəkər olduğu üçün diabetlər mövsümündə cəmi 1-2 ədəd yeməklə kifayətlənməlidir. (medicina.az)

Reklam yeri

Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi . tanıtımı. Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

Her etkinlik için gerçek şu ki, Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi" demiştim.

"Keşke iyi bir x Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

"Şimdi kötüler için Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi .

Bugünün Bu şəxslərə xurma yemək olmaz - Təhlükəsi

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat