Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

Darçın ağacının qabığı olan ətirli ədviyyatın vətəni Seylondur. Ağacın qabığını qurudurlar və o borucuqlar şəklində burulur.

Daha sonra borucuqları kiçik hissələrə kəsirlər və satırlar. Həmçinin darçın toz şəklində də satılır. Lakin mütəxəssislər darçını toz şəklində almağı tövsiyə etmirlər. Darçın borucuqları öz faydalı və müalicəvi xüsusiyyətlərini daha uzun müddət ərzində - 1 l saxlayırlar. Bu faydalı xüsusiyyətlər isə saymaqla bitmir – xolesterin və şəkəri salır, arıqladır, təzyiqi tənzimləməyə kömək edir, orqanizmdə iltihabları azaldır, yaddaşı və beyinin fəaliyyətini yaxşılaşdırır, depressiya zamanı faydalıdır, ağrı və spazmları azaldır və s. Həmçinin borucuqlar şəklində olan darçını saxtadan ayırmaq daha asandır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com bildirir ki, darçının yaxın “qohumu” olan kassiya da xarici görünüşə görə darçına oxşayır və dükanlarda onu tez-tez darçın kimi təqdim edirlər. Lakin darçın kassiyadan daha bahalı və qat-qat daha faydalı ədviyyatdır.

Həmçinin kassiyanın tərkibində “kumarin” adlı maddə darçınla müqayisədə daha çoxdur (darçında kumarinin miqdarı cüzidir). Kumarin toksiki xüsusiyyətlərə malikdi və orqanizmdə çoxlu miqdarda daxil olanda baş ağrlarına səbəb ola bilər və həmçinin qaraciyərə ziyan vurur.

Beləliklə, dükanlarda kassiya deyil, darçın alın. Bu 2 ədviyyatı biri birindən necə ayırmaq olar?

1. Toz şəklində darçın almayın. Əksər hallarda bu darçın deyil, kassiyadır.

2. Ən yaxşı darçın Seylonda istehsal olunur. Çin, İndoneziya, Vyetnamdan əsasən kassiya gətirilir.

3. Təbii darçının qoxusu kassiya ilə müqayisədə daha yumşaqdır, kassiyanın qoxusu isə əksinə kəskindir.

4. Darçın borucuqları kassiya borucuqlarından çox fərqlənir. Darçının “vərəq”i daha nazik olur, çox burulur, kassiyanın isə qalın olur və az burulur.

5. Darçın borucuğu açıq qəhvəyi, kassiyanın isə boz-qəhvəyi, qırmızımtıl rəngdə olur.

6. Darçın çox kövrəkdir və asanlıqla ovulur, kassiya isə bərkdir və ovulmur, sınır.

Təbii darçın

Kassiya

Reklam yeri

Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO . tanıtımı. Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

Her etkinlik için gerçek şu ki, Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO" demiştim.

"Keşke iyi bir x Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

"Şimdi kötüler için Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO .

Bugünün Təbii darçını saxtadan necə ayırmaq olar? FOTO

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat