Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

Qida mütəxəssisləri kakaonu insan sağlamlığı üçün ən faydalı içki hesab edirlər. Saglamolun.com Food News portalına istinadla bildirir ki, alimlərin fikrinə görə, kakaonun müntəzəm istehlakı bəzi xəstəliklərin inkişafı riskini əhəmiyyətli şəkildə azalda bilər.

Belə ki, flavonol antioksidantları ilə zəngin olan kakao qanda azot oksidinin miqdarını artırır. Azot oksidi damarları genişləndirir və onların sıxılmasını (spazm) azaldır ki, bu da arterial təzyiqi salmağa yardım edir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Flavonollardan əlavə kakao ürək-damar sisteminin sağlamlığını qoruyan katexin və antosianlarla zəngindir.

Həmçinin kakaonun tərkibində olan antioksidantlar beyinin sağlamlığını və cavanlığını qoruyur, koqnitiv funksiyaları yaxşılaşdırır.

Journal of the American Society of Hypertension nəşrində dərc olunmuş elmi araşdırmada qeyd olunur ki, vaxtaşırı olaraq kakao içən insanların orqanizmində əmələ gələn xərçəng hüceyrələrinin sayı bu içkini heç vaxt içməyən insanlarla müqayisədə daha azdır. Alimlərin fikrinə görə, bunun səbəbi kakaonun tərkibində olan epikatexin və kversetin antioksidantlarıdır. Bu 2 maddə xərçəng hüceyrələrinin böyüməsini dəf edir, onların orqanizm boyu yayılmasının qarşısını alır, apoptoz (özü-özündən məhv olunması) prosesini stimullaşdırır.  Bu xüsusilə süd vəzi, mədəaltı vəz, prostat vəzi, qaraciyər, yoğun bağırsaq xərçənginə aiddir.

Kakao 2-ci tip şəkərli diabet xəstələri üçün çox faydalıdır. Flavonollar insulinə həssaslığını yaxşılaşdırır, diabetin orqanizmə olan mənfi təsirini azaldır və həmçinin bu xəstəliyi olmayan insanlarında diabetin riskini azaldır.  

Reklam yeri

Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ . tanıtımı. Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

Her etkinlik için gerçek şu ki, Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ" demiştim.

"Keşke iyi bir x Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

"Şimdi kötüler için Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ .

Bugünün Təzyiqi salmaq, xərçəng və diabetdən qorunmaq üçün ƏN YAXŞI İÇKİ

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat