Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

Rusiyanın baş epidemioloqu, akademik Nikolay Briko bildirib ki, tibbi maskalardan yalnız insanların kütləvi toplaşdığı yerlərdə (ictimai nəqliyyat, market, ofis və s.) istifadə etmək lazımdır.

Əksinə isə küçədə, açıq havada, parkda maskanın taxılması məqsədə uyğun deyil.   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com “Parlamentskaya qazeta”-ya istinadla bildirir ki, akademikin sözlərinə görə, tibbi maskaların istifadəsi yeni koronavirus infeksiyasının qarşısının alınmasında çox vacibdir: "Koronavirus müxtəlif yollarla, o cümlədən hava-damcı yolu ilə ötürülə bilər. Maskalar tənəffüs sistemini qoruyur və digər profilaktik vasitələr arasında əhəmiyyətlidir".

Bununla yanaşı alim qeyd edib ki, maska ​​küçədə taxılmamalıdır, əksinə təmiz havada nəfəs almaq daha yaxşıdır.

"Birdəfəlik maskalar təkrar istifadə edilə bilməz, yuyula və ütülənə bilməz. Bu parça səthinin quruluşunu dəyişdirir və maska ​​artıq qoruyucu funksiyalarını itirir", - alim qeyd edib.

Həmçinin akademik bildirib ki, maskanı çıxardanda onun səthinə toxunmaq olmaz, rezinlərdən tutub   çıxarmaq lazımdır: “Maskaya toxundunuzsa əllərinizi sabunla yaxşı yuyun və ya spirtlə silin, sonra təzə, quru maska taxın".

Reklam yeri

Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil . tanıtımı. Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

Her etkinlik için gerçek şu ki, Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil" demiştim.

"Keşke iyi bir x Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

"Şimdi kötüler için Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil .

Bugünün Akademik: Açıq havada maska taxmaq məqsədə uyğun deyil

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat