BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

BSJ peyvəndi (BSG) vərəmdən qorunmaq üçün nəzərdə tutulsa da daha sonra məlum olub ki, bu peyvənd insanın ümumi immun cavabına təsir edir, orqanizmin bir çox digər infeksiyalara qarşı davamlılığını artırır. 

Hələ koronavirus pandemiyasının əvvəlində bir çox alimlər BSJ-nin koronavirusa qarşı da effektli olduğunu güman ediblər. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Daha sonra bir neçə ölkənin mütəxəssisləri bu vaksini almış insanların koronavirusa qarşı davamlılığını  araşdırmağa başlayıblar.

Niderlandın nüfuzlu Radbaund Universitetinin (Radboud University) alimləri də belə araşdırmaya başlayıb.  Mütəxəssislər aşkar ediblər ki, BSJ peyvəndini almış insanlar koronavirusa daha az tutulur və onlarda ağır simptomların riski daha azdır.

Saglamolun.com bildirir ki, araşdırmanın nəticələri Cell Reports Medicine jurnalında dərc olunub.

Nəzərinizə çatdıraq ki, Azərbaycan Respublikasında BSJ peyvəndi Milli peyvənd təqviminə daxildir və bütün uşaqlara doğulandan sonra 4-7-ci günlərdə vurulur.  

Maraqlıdır ki, BSJ peyvəndi hətta sidik kisəsi xərçənginin müalicəsində də istifadə olunur.

Reklam yeri

BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma . tanıtımı. BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

Her etkinlik için gerçek şu ki, BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma" demiştim.

"Keşke iyi bir x BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

"Şimdi kötüler için BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma .

Bugünün BSJ peyvəndi koronavirus və onun ağır simptomlarından qoruyur. Yeni araşdırma

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat