COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

Mütəxəssislər koronavirusla xəstəxanaya daxil olan pasiyentlərin 20%-də ağciyərdən əlavə ürək əzələsinin zədələnməsini də aşkar edirlər.

Saglamolun.com bildirir ki, bu haqda məlumat JAMA Cardiology nəşrində dərc olunub.

Ürək əzələsi miokard iltihab və infarkt zamanı zədələnir. Bir çox infeksiyalar və o cümlədən koronavirus miokardı zədələyir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Miokardın zədələnməsi koronavirus zamanı ölüm riskini 4 dəfə artırır.

Alimlərin fikrinə görə, yeni koronavirus miokardı birbaşa zədələyir. Bunun səbəbi isə xüsusi fermet “angiotenzin”dir. Koronavirus orqanizmə daxil olmaq üçün bu fermentin reseptorlarına birləşir. Angiotenzin tənəffüs sisteminin hüceyrələri və həmçinin miokard hüceyrələrində də var. İnsan yaşlaşdıqca orqanizmdə bu fermentin miqdarı artır ki, bu da koronavirusa orqanizmə daha asan girməyə və sürətlə yayılmağa kömək edir. Məhz bu səbəbdən yaşlı insanlar koronavirusu daha ağır keçirir və koronavirusdan (cavanlarla müqayisədə) daha tez-tez ölürlər.Reklam yeri

COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir . tanıtımı. COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

Her etkinlik için gerçek şu ki, COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir" demiştim.

"Keşke iyi bir x COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

"Şimdi kötüler için COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir .

Bugünün COVID-19 ağciyərdən əlavə bu orqanı da zədələyir

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat