Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

"Qızdırma necə dərəcəyə çatanda onu salmaq lazımdır" sualını versəm hərə bir rəqəm deyəcək. Amma bütün rəqəm cavabları hamısı yanlışdır.

Çünki qızdırma insanın qoruyucu mexanizmidir, dostudur. Siz qızdırmanı salmaqla virusa kömək etmiş olursunuz, xəstəyə yox. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Publika.az xəbər verir ki, bu sözləri tanınmış həkim, anestezioloq-reanimatoloq Şahin Məmmədov deyib.

O, bildirib ki, qızdırma salan dərmanlar xüsusi hallarda istifadə olunmalıdır:

“Bu tipli dərmanlar (parasetamol, ibuprofen, ketoprofen ve s) aşağıda sayacağım məqsədlər üçün istifadə edilməlidir:

* Yüksəlmiş temperatur xəstəni narahat edir: Hallusinasiyalar, baş ağrısı, qıcolmalar verir və s.

* Yüksəlmiş temperatur həkimi narahat edir. Məsələn, xəstədə ürəyin işemik xəstəliyi var, taxikardiya qəti yol verilməzdir. Bildiyiniz kimi qızdırma artdıqca ürək döyüntülərinin sayı artır. Belə halda həkim qızdırmanı salmağa məcbur olur.

* Bəzən xəstədə maddələr mübadiləsinin sürətini aşağı salmaq lazım olur. Oksigenə tələbatı azaltmaq üçün. İnsultlarda, ürək cərrahiyyəsində, klinik ölümdən dərhal sonra və s. Reanimasiyada yatan ağır COVID-19 xəstələrində də hipoksiyanın orqanlara zərərli təsirini azaltmaq üçün yüksək hərarət endirilməlidir. Həmçinin belə ağır xəstələrdə temperatur ona görə endirilir ki, karbon qazının istehsalı azalsın. Bildiyiniz kimi ağır covid xəstələrinin müalicəsində süni tənəffüs aparatlarının parametrləri elə qurulur ki, əsas oksigenizasiya problemi həll edilsin. Bu parametrlərlə karbon qazının bədəndən uzaqlaşdırılması çətinləşir, həm də buna göz yumulur. Belə halda, maddələr mübadiləsinin sürətinin çox olması ilə karbon qazının istehsalının artması sərf eləmir.

Yuxarıdakı hallar istisna olmaqla yüngül və orta ağırlıqdakı covid xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur”.

Reklam yeri

Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı . tanıtımı. Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

Her etkinlik için gerçek şu ki, Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı" demiştim.

"Keşke iyi bir x Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

"Şimdi kötüler için Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı .

Bugünün Hansı hallarda COVID xəstələrinin qızdırmasını salmağa ehtiyac yoxdur? - Həkim açıqladı

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat