İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

Koronavirus yeni ştamm olduğundan mütəxəssislər tərəfindən az öyrənilib. Alimlər virusun “özünü necə apardığını” hələ dəqiq bilmir, biri birinə zidd olan fikirlər səsləndirir, virusla bağlı əvvəl irəli sürdükləri fikirlərdən daha sonra imtina edirlər.

Bu da təbii haldır və insanlarda inamsızlıq və şübhə yaratmamalıdır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Belə ki, əvvəllər bir çox mütəxəssislər isti havada virusun yayılmasının azalması haqqında fikirləri irəli sürürdülər. Lakin sonrakı müşahidələr göstərib ki, isti və ya soyuq hava, rütubət, külək və s. virusun yayılmasına ciddi təsir etmir.

Saglamolun.com The New York Times nəşrinə istinadən bildirir ki, Toronto Universitetində çalışan tanınmış amerikalı epidemioloq Piter Cuni bildirib ki, koronavirusa heç bir “əlverişli şərait” lazım deyil. İnsanlar bu virusla heç vaxt qarşılaşmayıb, insanların bu virusa qarşı heç bir immuniteti yoxdur və məhz bu da onun yayılması üçün ən ideal şərait yaradır.  

Mütəxəssis qeyd edib ki, peyvənd hazırlanana qədər virusdan qorunmaq üçün insanlar sosial məsafə saxlamalı, maska taxmalı və əl gigiyenasına diqqət etməlidir. "Koronavirus pandemiyasını isti yay deyil, ciddi karantin tədbirləri dayandıra bilər", - epidemioloq vurğulayıb.

Həmçinin alim qeyd edib ki, peyvənd də koronavirusu tam yox etməyəcək. Koronavirus respirator infeksiyadır və belə infeksiyalara hətta peyvəndlərin köməyi ilə qalib gəlmək mümkün deyil. Qripp və göyöskürək buna bariz nümunədir. Baxmayaraq ki, bu infeksiyalara qarşı peyvəndlər var, insanlar onlara tam qalib gəlməyiblər.

 

Reklam yeri

İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama . tanıtımı. İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

Her etkinlik için gerçek şu ki, İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama" demiştim.

"Keşke iyi bir x İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

"Şimdi kötüler için İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama .

Bugünün İsti hava koronavirusa necə təsir edir? Epidemioloqdan açıqlama

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Bənzər paylaşımlar
190 manat almaq ucun qeydiyyat