“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

"Favipiravir" adlı dərmanı 750 manata satırlar”. Bunu iqtisadçı alim Qubad İbadoğlu koronaviruslu xəstələrin müalicəsində istifadə olunan dərman preparatlarının çatışmazlığından danışarkən deyib.

Onun sözlərinə görə, pandemiya ilə mübarizədə istifadə olunan dərmanların bəzilərini qara bazarda tapmaq olur: (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

"Dərman çatışmazlığından, qara bazarda dərman satışlarından məlumatlar gəlir. Belə məlumatları nə ikinci, nə üçüncü deyil, elə birinci şəxslərdən alıram. "Favipiravir" adlı dərmanı 750 manata satırlar".

Favipiravir və favipiravir tərkibli dərmanlar hələ koronavirusun birinci "dalğa"sı zamanı istifadə olunurdu. Bir çox ölkənin alimləri bu preparatların koronavirusa qarşı effektli olmadığını bəyan ediblər. Belə ki, “Kiodo” agentliyinin məlumatına görə, “Favipiravir” preparatının koronavirusun müalicəsində effektiv olmadığı Yaponiyada aparılmış klinik sınaqlar nəticəsində məlum olub.

Ümumiyyətlə insanlar bilməlidir ki, hazırda koronavirusu məhv edən effektivliyi tam sübut olunmuş antiviral (virus əleyhinə) preparat yoxdur. Əgər belə preparat olsaydı bunu Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı bəyan edib bu dərmanı koronavirusun müalicəsi zamanı istifadə etməyi tövsiyə edərdi. Lakin ÜST əksinə daim qeyd edir ki, hazırda koronavirusa qarşı heç bir effektli dərman mövcud deyil. Koronavirusun müalicəsində istifadə olunan preparatlar isə əslində koronavirusla deyil, onun ağırlaşmaları ilə (tromblaşma və s.) mübarizə aparır.

Beləliklə, hal hazırda nə favipiravir, nə də hər hansı digər preparatın koronavirusa qarşı effektivliyi sübut olunmayıb.

Yadınızdadırsa, koronavirusun 1-ci dalğası zamanı “arbidol” ətrafında da belə ajiotaj yaranmışdı – apteklərdə tapılmırdı, “qara bazarda” 1 qutusu 100-150 manata satılırdı (öz qiyməti 6-7 manatdır). Noldu arbidol? “Aşkar olunub” ki, koronavirusa qarşı, sən demə, effektli deyil.

Şübhəsiz ki, favipiraviri də eyni tale gözləyir. Bir müddətdən sonra “aşkar olunacaq” ki, o, koronavirusu müalicə etmir. Lakin o vaxta qədər kim isə çox yaxşı qazanacaq...

Aldanmayın və effektivliyi sübut olunmamış dərmanları alıb həm orqanizminizə, həm də cibinizə ziyan vurmayın.

Aşağıdakı video-larda alimlərin favipiravir haqqında fikirləri ilə tanış ola bilərsiniz.

Marina İsayeva

Reklam yeri

“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO . tanıtımı. “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO , özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

“Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

Her etkinlik için gerçek şu ki, “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO " demiştim.

"Keşke iyi bir x “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

"Şimdi kötüler için “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO " Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO .

Bugünün “Koronavirus dərmanı” favipiravir - Qiyməti baha, effektivliyi təsdiq olunmayıb / VİDEO

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat