Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

Koronavirus xəstəliyinin spesifik simptomları azdır və bu səbəbdən kovidi qrup, kəskin respirator infeksiyası, viruslu qastroenterit və bir çox digər infeksiyalardan ayırmaq çətin olur.

Simptomlar oxşardır – quru öskürək, qızıdırma, baş ağrısı, zəiflik, ishal və s. Lazim olan müayinə və analizlər olmadan koronavirus diaqnozunu qoymaq mümkün deyil. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com aif.ru-ya istinadla bildirir ki, rusiyalı həkim Svetlana Bakulina vacib olan müayinə və analizlər haqqında məlumat verib.

Həkim xəstənin ümumi vəziyyətini qiymətləndirməli, anamnez yığmalı, qızdırmanı və ürək döyüntülərinin tezliyini ölçməlidir. Həmçinin qanda oskigenin səviyyəsini təyin etmək üçün pulsoksimetriya aparılmalı, xəstə EKQ müayinəsindən keçməlidir. Onun yüksəlməsi ağciyərin zədələnməsindən xəbər verir.

Xəstənin vəziyyətindən asılı olaraq həkim kreatinin, prokalsitonin, ferritin, D-dimer, koaquloqramma kimi analizləri də təyin edə bilər. Bu analizlərdə olan dəyişikliklər həkimə xəstənin orqan və sistemlərində inkişaf edən pozulmaları vaxtında aşkar etməyə yardım edir.  

Belə ki, koronavirus zamanı prokalsitonin adətən norma daxilində olur. Lakin onun yüksəlməsi bakterial infeksiyanın qoşulmasından xəbər verir ki, bu zaman həkim xəstəyə antibiotikləri təyin edə bilər.

Koaquloqrammada dəyişikliklər və D-dimer göstəricisinin yüksəlməsi qan sistemində patoloji dəyişikliklərə (qanın qatılaşması, trombların əmələ gəlməsi) işarə edir.  Bu zaman həkim xəstəyə qanı duruldan preparatları təyin edir və s.

Analizlərdən əlavə həkim xəstəni KT müayinəsinə göndərə bilər.

Reklam yeri

Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? . tanıtımı. Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

"Şimdi kötüler için Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir? .

Bugünün Koronavirus xəstələri hansı müayinə və analizlərdən keçməlidir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat