Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

Xəstəxanalarda, xüsusilə reanimasiya şöbələrində koronavirus xəstələrini bir çox hallarda qarın üstə uzanmış vəziyyətdə görürük. İnsanların əksəriyyətində bu maraq və təəccüb yaradır.

Saglamolun.com bunun səbəbini araşdıraraq rusiyalı anestezioloq-reanimatoloq Sergey Sibirsevin bu haqda çox sadə izahını aşkar edib. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

“Buna pron-pozisiya deyilir. Bu vəziyyətdə olanda insanın ağciyərinə daha çox oksigen daxil olur və bu oksigen daha yaxşı qana keçir. Həmçinin nəfəsalma prosesinə ağciyərin daha böyük səthi qoşulur və süni tənəffüs aparatının mənfi  təsiri də bir qədər azalır”.

Həkim pron-pozisiyanın mahiyyətini sxemlər üzərində belə izah edib:

“Dairələrlə işarə olunanlar alveollar (ağciyər alveollardan ibarətdir) bel üstə uzananda əsas işi görür. Qalan alveollar (oval şəklində göstərilib) döş qəfəsi, ürək və yuxarıda yerləşən alveollarla sıxılıb.

Koronavirus infeksiyanın ağır gedişatı zamanı (kəskin respirator distress-sindromun inkişafı zamanı) ağciyərin aşağı hissəsində “maye” yığılır və ağciyər öz funksiyasını normal yerinə yetirə bilmir.

Bu isə qarın üstə uzanan sağlam insanın ağciyəridir. Gördüyünüz kimi alveollara daha az  təzyiq olur və onların daha çox hissəsi “nəfəs alır”.

Bu da koronavirusun ağır gedişatı zamanı qarın üstə uzanan xəstənin ağciyəridir. Gördüyünüz kimi, burada daha çox alveollar “işləyir”.

Reklam yeri

Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? . tanıtımı. Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

"Şimdi kötüler için Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar? .

Bugünün Koronavirus xəstələrini niyə qarın üstə uzandırırlar?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Bənzər paylaşımlar
190 manat almaq ucun qeydiyyat