Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

Son vaxtlar koronavirus xəstələrinə tez-tez D-dimer analizini təyin edirlər. Bu nə analizdir və D-dimerin artması nəyə işarə edə bilər?

Saglamolun.com bildirir ki, tanınmış ukraynalı həkim Mixail Petrik bu haqda çox maraqlı video paylaşıb. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Həkim qeyd edib ki, D-dimer trombların əsas komponenti olan fibrinin parçalanması zamanı yaranan kiçik elementdir. Orqanizmdə tromblar yoxdursa, D-dimer analizdə çıxmır və ya çox aşağı səviyyədə çıxır. Əksinə isə tromblar əmələ gələndə D-dimerin göstəricisi də artır.

Həkim bildirib ki, D-dimerin artması heç də hər zaman tromboza işarə etmir: “D-dimerin artması hamiləlik zamanı, tramadan, yanıqdan, cərrahi əməliyyatdan sonra da qalxa bilər. Qaraciyərin funksiyasının pozulması, şəkərli diabet, onkoloji xəstəliklər zamanı da D-dimer artmış ola bilər. Həmçinin D-dimer iltihab zamanı da artır. Koronavirus iltihabdır və bu səbəbdən koronavirus zamanı D-dimerin  artması təbiidir, lakin müəyyən səviyyəyə qədər. Əgər D-dimerin səviyyəsi normadan 3-4 dəfə çoxdursa, bu tromboza işarə edə bilər”.

Həkim qeyd edib ki, D-dimerdən başqa qanın digər göstəricilərinə də fikir vermək lazımdır. Söhbət koaquloqrammadan gedir. Koaquloqramma qanın laxtalanma sisteminin vəziyyətini göstərir. Əgər analizdə hipokoaqulyasiya (hipo – “aşağı”) görünürsə və eyni zamanda D-dimerin səviyyəsi normadan 3-4 dəfə çoxdursa, bu artıq çox ciddidir və orqanizmdə gedən tromblaşmaya işarə edir.Reklam yeri

Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO . tanıtımı. Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

"Şimdi kötüler için Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO .

Bugünün Koronavirus zamanı D-dimerin artması nə deməkdir? - VİDEO

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat