Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

Koronavirus infeksiyasının ən ağır fəsadlardan biri qanı laxtalanmasının pozulması və trombların əmələ gəlməsidir.  

Böyük Britaniyanın Milli Səhiyyə Xidmətininin (NHS) professoru Beverli Xant bildirib ki, “ağır koronavirus xəstələrinin qanı çox “yapışqandır” və bu da trombların inkişafına səbəb olur”. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com xarici KİV-lərə istinadla bildirir ki, professor Xantın sözlərinə görə, koronavirus zamanı damarlarda qan laxtaların əmələ gəlməsinin riskini azaltmaq üçün infeksiyaya tutulmazdan əvvəl bəzi profilaktik tədbirləri görmək lazımdır.   

“Karantin zamanı bir çox insanlar az hərəkət edir və bu çox pisdir. Əgər siz evdən işləyirsinizsə, hər 1 saatdan bir ayağa qalxın və hərəkət edin. Bu trombların qarşısını almaq üçün çox vacibdir. Bundan əlavə insanlar düzgün qidalanmalı və kifayət qədər maye qəbul etməlidir. Məhz susuzlaşma damarlarda trombların əmələ gəlməsinin əsas risk faktorlarından biridir” – professor bildirib.

Professor Xant xəbərdarlıq edib ki, qidalanmada sadə karbohidratlar, şirniyyatlar, qızardılmış ət, marqarin, duzlu və hisə verlmiş qidaların çox olması qanı qatılaşdırır və trombların əmələ gəlməsinin riskini artırır. Əksinə isə meyvə-tərəvəz, göyərtilər, balıq qanı durultmağa yardım edir.   

 

Reklam yeri

Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR . tanıtımı. Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

"Şimdi kötüler için Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR .

Bugünün Koronavirus zamanı trombozun qarşısını necə almaq olar? Professordan TÖVSİYƏLƏR

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat