Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

Hazırda dünyada koronavirusu müalicə edən xüsusi dərman və ya ondan qoruyan peyvənd yoxdur. Bəli, həkimlər koronavirusun müalicəsi üçün müxtəlif preparatlardan istifadə edir.

Lakin bu müalicə sınaq, eksperiment xarakteri daşıyır. Yəni 100% hallarda effekt vermir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com bildirir ki, belə vəziyyətdə insan orqanizmin daxili resurslarına ümid etməli və onlardan istifadə etməlidir. “Daxili resurslar” dedikdə immun sistemini nəzərdə tuturuq. Bütün mütəxəssislər qeyd edir ki, koronavirusun ən effertli “dərmanı” immunitetdir.

İnsanlar əsrlərlə virus və bakteriyalar əhatəsində yaşayır. Onlardan bəziləri tam zərərsiz olsalar da, bir çoxları müxtəlif təhlükəli xəstəlikləri yarada bilir. Əgər insan bütün bu mikrob və virusların qarşısında zəif və çarəsiz olsa idi, o, çoxdan Yer üzündən tam silinəcəkdi.  

İmmunitetin bir çox bizi qoruyan mexanizmləri var. Onlardan biri göz, burun və ağzımızın selikli qişalarıdır. Məhz onlar virus və mikrobların “zərbə”sini ilk olaraq öz üzərinə götürür.

Seliklli qişalar virus və mikrobları zərərsizləşdirmək üçün bir sıra vasitələrdən istifadə edir. Burada lizosim, makrofaqlar, limfositlər və digər immun hüceyrələri var. Bu hüceyrələr ziyanlı agentləri zərərsizləşdirir, onların orqanizmə daxil olmasına əngəl yaradır.

Həmçinin selikli qişalar mexaniki olaraq virus və mikrobların orqanizmə daxil olmasına mane olur – ziyanlı agentlər onlara yapışır və selikdə “batır”.

Lakin selikli qışaların normal işləməsi üçün onların nəm, yəni “selikli” olması çox vacibdir. Selikli qişalar quruyanda onların funksiyası zəifləyir. Həmçinin bu zaman onların üzərində mikroçatlar əmələ gəlir ki, bu çatlar da mikrob və viruların orqanzimə düşməsinə əlavə şərait yaradır.

Beləliklə, mikrob və viruslardan qorunmaq üçün ilk olaraq selikli qişaların nəm olmasına fikir vermək lazımdır. İstilik sistemləri selikli qişaları çox qurudur. Bu səbəbdən fikir vermək lazımdır ki, evdə rütubətin göstəricisi 40-60% olsun. Yeri gəlmişkən koronavirus bu rütubəti “sevmir” və belə şəraitdə daha tez məhv olur. Əksinə isə 0-30% rütubət onun yayılması üçün ən əlverişli şərait yaradır.  

Selikli qişaların nəm olması üçün həmçinin gün ərzində 1-1,5 l su içmək lazımdır.

Reklam yeri

Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda . tanıtımı. Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

"Şimdi kötüler için Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda .

Bugünün Koronavirusdan qorunmaq üçün BUNU EDIN. Ən sadə qayda

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat