Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

Koronavirus yeni ştamm olduğundan hələ ki az öyrənilib və alimlərə bir çox “sürpriz”lər verir.

Belə sürprizlər arasında insan koronavirusdan tam sağalandan sonra orqanizmdə inkişaf edən müxtəlif xəstəliklərdir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Belə ki, koronavirus ürək əzələsində iltihab yarada və viruslu miokarditin inkişafına səbəb ola bilir. Saglamolun.com bildirir ki, rusiyalı kardioloq tibb elmləri namizədi Anna Koreneviç (Аннa Кореневич) bu haqda öz YouTube kanalında məlumat verib.

Həkim vurğulayıb ki, koronavirusu hətta yüngül formada keçirmiş insanların 70%-də (!) sağalandan 2 ay sonra ürəyin zədələnməsinə işarə edən simptomlar aşkar olunur.

“Virus orqanizmdə tam yox olana qədər patoloji autoimmun prosesləri işə salır ki, bunun nəticəsində ürək əzələsində iltihab davam edir”, – həkim bildirib.

Həkim miokarditin inkişafına işarə edən simptomları açıqlayıb:

- təngənəfəslik

- sakit vəziyyətdə taxikardiya (puls 90-dan çox)

- ürəyin gah tez-tez, gah da yavaş-yavaş döyünməsi

- ürəyin “dayanması” hissi

- tez yorulma

- hipotoniya (təzyiqin aşağı düşməsi)

- ayaqlarda ödemlər

Həkim bildirib ki, viruslu miokardit ürək çatışmazlığı və infarktın inkişafına səbəb ola bilir.

Həmçinin həkim vurğulayıb ki, bəzi hallarda miokardit simptomsuz da inkişaf edə bilir. Bu səbəbdən kovid keçirmiş insan sağalandan 2-3 sonra mütləq kardioloqun müayinəsindən keçməlidir.

Reklam yeri

Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI . tanıtımı. Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

"Şimdi kötüler için Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI .

Bugünün Koronavirusdan sağalandan sonra bu simptomlar varsa... İnfeksiyanın təhlükəli FƏSADI

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat