Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

Koronavirus əksər hallarda yüngül keçir. Lakin bəzi insanlarda kovid ağır fəsadlar verir və hətta ölümə səbəb olur.

Koronavirusa yoluxmadan qorunmaq mümkün olmasa da, virusun ağır fəsadlarının riskini azaltmaq mümkündür. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Çoxsaylı elmi araşdırmalar göstərir ki, D vitamini və sink mineralının defisiti bir çox hallarda koronavirusun ağır formasına keçməsinin riskini xeyli artırır və əksinə.

Saglamolun.com kp.ru-ya istinadla bildirir ki, rusiyalı həkim Aleksandr Melnikovun sözlərinə görə, insanların əksəriyyətində D vitamininin çatışmazlığı var. Sink mineralının çatışmazlığı isə yaşlı insanlarda tez-tez müşahidə olunur.

Həkim bildirib ki, xəstələnəndən sonra sink və D vitamininin qəbulu kömək etməyəcək və kovidin gedişatına təsir göstərməyəcək. Onları qabaqcadan qəbul etmək lazımdır. Həkim D vitaminini və sinki profilaktik dozada qəbul etməyi tövsiyə edir.

Həmçinin həkim bildirib ki, bu maddələrlə zəngin olan qida məhsullarının qəbulunu da artırmaq lazımdır.

D vitamininin əsas mənbələri bunlardır: balıq yağı, treska balığının qaraciyəri, yağlı balıq (forel, siyənək, skumbriya, sardina, tunes və s.), yumurta sarısı, göbələk, süd məhsulları.

Sinkin əsas mənbələri bunlardır: qaraciyər, mal, qoyun əti, cücərdilmiş buğda, keşyu, sidr qozu, araxis,  günəbaxan və balqabaq tumları, küncüt, kətan toxumu, yumurta sarısı, şokolad və kakao, paxlalılar (mərci, lobya, noxud), yulaf yarması.

Reklam yeri

Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ . tanıtımı. Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

"Şimdi kötüler için Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ .

Bugünün Koronavirusun ağır formaya keçməsinə mane olan 2 MADDƏ

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat