Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

Bildiyimiz kimi koronavirus ağciyəri zədələyir və bu orqanda iltihab yaradır. Lakin son müşahidələr göstərir ki, əslində koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil, qan damarlarıdır.

Kovid kiçik damarlar və kapilyarların daxili səthini zədələyir, iltihab yaradır, trombların əmələ gəlməsinə səbəb olur. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Damarlar bütün orqanlarda var və bu səbəbdən infeksiya istənilən orqanda (böyrəklər, beyin və s.) fəsad yarada bilər. Belə ki, damarların zədələnməsi, damarlarda trombların yaranması nəticəsində kovid insultun inkişafına səbəb ola bilir. Belə hallar bütün dünyada qeydə alınır.

Ağciyərdə qan damarları digər orqanlarla müqayisədə daha çoxdur və bunun nəticəsində ilk növbədə məhz ağciyər iltihabı gözə çarpır.

Damarlardan əlavə kovid ürək əzələsini də zədələyir. Alman həkimlərinin son araşdırması göstərib ki, koronavirusu keçirmiş 100 insandan 60-da sağalandan 3-4 ay sonra miokardit aşkar olunur. Saglamolun.com bildirir ki, araşdırmanın nəticəsi JAMA Cardiology jurnalında dərc olunub. Miokardit ürək əzələsinin iltihabıdır. Bu çox ciddi xəstəlikdir ki, onun fonunda insanda ağır ürək çatışmazlığı inkişaf edə bilər.

Maraqlıdır ki, miokarditin inkişafı xəstəliyin ağırlığından asalı deyildi. Miokardit reanimasiyada müalicə olunan ağır xəstələrdə və ev şəraitində müalicə alan və xəstəliyi yüngül formada keçirmiş xəstələrdə aşkar olunur.

Bir çox xəstələr koronavirusdan sağalandan uzun müddət sonra təngənəfəslik, yorğunluq, zəiflik, ürək döyünməsinin artması kimi simptomlardan şikayət edir. Bu isə həkimlərin fikrinı görə, məhz miokarditin inkişafı ilə izah olunur.

Mütəxəssislər koronavirus infeksiyasınnı keçirmiş insanlara sağalandan sonra bir müddət həkimlərin nəzarətində olmağı tövsiyə edirlər.  

Reklam yeri

Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! . tanıtımı. Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

"Şimdi kötüler için Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil! .

Bugünün Koronavirusun əsas hədəfi ağciyər deyil!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat