Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

Soyuq fəsillərdə koronavirusa yoluxma arta bilər. Bundan qorxmaq lazım deyil. İstənilən respirator infeksiyalar – rinovirus, adenovirus, qripp və s. soyuq fəsillərdə artır və bu da təbii haldır.

Hazırda istənilən soyuqdəymə simptomunu hiss edən insanların əksəriyyəti bunu “koronavirusa yoluxma” kimi qiymətləndirir və təşvişə düşürlər. Bunu nəzərə alaraq sağlamolun.az oxucularını   koronavirusa xas olan əsas və qeyri-adi simptomları ilə tanış edir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Dünyanın ən qabaqcıl tibbi tədqiqatlar mərkəzlərdən biri olan Meyo Klinikası (Mayo Clinic) koronavirusun bu kimi simptomlarını açıqlayıb:

Əsas simptomlar:

- yüksək qızdırma

- güclü, uzunsürən, tutmaşəkilli öskürək

- iy və dadbilmənin dəyişilməsi, itməsi.

Həmçinin Mayo Clinic ekspertləri koronavirusa işarə edən qeyri-adi simptomların siyahısını da tərtib ediblər:

- Mədə-bağırsaq sistemi ilə bağlı olan simptomlar: iştahanın itməsi, ürəkbulanması, qusma, ishal. Bu simptomlar yalnız 1 gün ola bilər. Bəzi insanlarda ishal və ürəkbulanması koronavirusun “klassik” simptomlarından (öskürək və qızıdrma) əvvəl əmələ gəlir.

- Dəridə dəyişikliklər. Əl və ayaqlarda donvurma və ya iltihabı xatırladan ağrılı qaşınan ocaqlar əmələ gəlir. Bu simptom əsasən cavan insanlarda qeydə alınır və bir neçə gün davam edir.

- Şüurun pozulması. Bu simptom koronavirusun ağır gedişatı zamanı və əsasən yaşlı insanlarda meydana gəlir.

- Gözlərlə bağlı olan pozulmalar: göz qapaqlarının qızarması, gözlərin yaşarması, qıcıqlanması, həssaslığın artması. Simptomlar konyuktivitə oxşayır.

- Yuxululuq. İnsan həddindən artıq çox yatır. Nadir hallarda letargiya kimi simptom meydana çıxa bilər. “Letargiya” qeyri-adi patoloji yuxululuğa deyilir - insan oyana bilmir, hərəkətsiz qalır, bu hal bir neçə saatdan bir neçə günə qədər davam edə bilər.  

Reklam yeri

Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI . tanıtımı. Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

Her etkinlik için gerçek şu ki, Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI" demiştim.

"Keşke iyi bir x Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

"Şimdi kötüler için Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI .

Bugünün Koronavirusun əsas və qeyri-adi SİMPTOMLARI. Tam SİYAHI

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat