Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

Pnevmoniya (el arasında "sətəlcəm") ağciyər iltihabıdır. Bu iltihabın səbəbi əsasən bakteriya və viruslar olur.

Bakterial pnevmoniya zamanı ağciyərdə bakteriyalar çoxalmağa başlayır ki, bu da iltihaba səbəb olur. Belə pnevmoniya antibiotiklərin köməyi ilə kifayət qədər tez və asan müalicə olunur. Yetər ki, insan vaxtında həkimə müraciət etsin. Həmçinin bakterial pnevmoniya ağciyərin hər hansı bir hissəsini zədələyir (ocaqlı pnevmoniya), ağciyərin digər hissələri isə öz funksiyasını normal yerinə yetirir.

Günümüzün bəlası olan koronavirusun orqanizmə düşən kimi birbaşa ağciyərə daxil olur və burada iltihab yaradır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com bildirir ki, tanınmış ukraynalı həkim Evgeni Komarovskiy koronavirus pnevmoniyasının əsas xüsusiyyəti haqqında bunları deyib:

“Virus pnevmoniyalarının bakterial pnevmoniyalardan fərqi ondan ibarətdir ki, virus pnevmoniyalarının müalicəsi üçün xüsusi dərman preparatları yoxdur. Antibiotiklər virusları öldürmür və bu səbəbdən virus pnevmoniyaları zamanı istifadə olunmur. Koronavirusu (və bir çox digər virusları) öldürən hər hansı digər vasitə isə hələ ki yoxdur. Biz sadəcə gözləməliyik ki, immunitet xüsusi anticismlərı hazırlasın və virusları məhv etsin. O vaxta qədər isə yalnız qızdırmanı salmaq və çoxlu maye içmək lazımdır. Bu qədər.

Bakterial pnevmoniyadan fərqli olaraq virus pnevmoniyası bütün ağciyəri zədələyir ki, bu da nəfəsalamın pozulmalarına səbəb ola bilir. Belə hallarda nəfəsalmanı asanlaşdırmaq üçün oksigen balonları, ən ağır hallarda isə süni tənəffüs aparatları istifadə oluna bilər”.

Təbii ki, koronavirus bütün ona yoluxmuş insanlarda ağır pnevmoniyalara səbəb olmur. İnsanların əksəriyyəti virusu asan keçirir və tez sağalır.Reklam yeri

Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? . tanıtımı. Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

"Şimdi kötüler için Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir? .

Bugünün Nə üçün koronavirus pnevmoniyası adi pnevmoniyadan daha təhlükəlidir?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat