Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

Mütəxəssislər nəfəs yollarını koronavirusdan mümkün qədər qorumaq üçün çox sadə qaydalara əməl etməyi tövsiyə edirlər.

İlk növbədə mütəxəssislər daha çox su içməyi tövsiyə edirlər – gün ərzində təxminən 1,5 l. Çoxlu su içmək selikli qişaları nəm saxlamağa yardım edir. Selikli qişalar orqanizmi virus və infeksiyalardan qoruyan birinci səddir. Onlar virusları öldürən xüsusi maddələri ifraz edir və həmçinin mexaniki olaraq infeksiyaların orqanizmə düşməsinə mane olur (viruslar seliyə yapışır). Lakin bu funksiyaları yerinə yetirmək üçün selikli qişalar nəm, yəni “selikli” olmalıdır.

Saglamolun.com bildirir ki, suyun lazım olan miqdarda istehlakı həmçinin orqanizmdən toksin və digər ziyanlı maddələri xaric etməyə yardım edir, maddələr mübadiləsini sürətləndirir, immun sisteminin fəaliyyətinə müsbət təsir edir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Bir çox mütəxəssislər evdən çölə qayıdanda burun və ağız boşluğunu duzlu su ilə (1 l su + 1 ç.q. duz) yaxalamağı tövsiyə edirlər.

Nəfəs yollarını patogenlərdən qorumaq üçün yalnız burundan nəfəs almaq lazımdır. Burun nəsəsalması fiziolojidir. Ağız vasitəsi ilə nəfəs almaq orqanizmə virus və mikrobların düşməsi riskini artırır.

Siqaret çəkməkdən imtina edin. Siqaret çəkənlər koronavirusa görə risk qrupundadır. Məhz onlarda daha tez-tez atipik pnevmoniya və nəfəsalma pozulmaları inkişaf edir.

Karantin zamanı özünüzü təmiz havadan məhrum etməyin - tez-tez balkona çıxın, evi havalandırın.Reklam yeri

Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? . tanıtımı. Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

"Şimdi kötüler için Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar? .

Bugünün Nəfəs yollarını koronavirusdan necə qorumaq olar?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat