Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

Oksfordda (Böyük Britaniya) aparılmış araşdırma göstərib ki, qlukokortikosteroidlər qrupuna aid olan deksametazon süni tənəffüs aparatlarına qoşulmuş koronavirus xəstələrinin ölüm riskini 35%, oksigen alan xəstələrin 20% azaldır.

Saglamolun.com kp.ru-ya istinadla bildirir ki, araşdırmada 2104 insan iştirak edib. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Rusiyalı immunoloq Nikolay Krüçkov araşdırmanı şərq edərək bildirib ki, sınanmış və ucuz deksametazon güclü iltihabəleyhinə və immunosupressiv (immun sistemini zəiflətmək) xüsussiyyətlərə malikdir.

“Koronavirusun ağır gedişatı zamanı orqanizmdə “sitokin qasırğası” inkişaf edir. Bu zaman immun sistemi həddindən artıq fəallaşır və tək virusa deyil, orqanizmin özünə hücum edərək onu dağıtmağa başlayır ki, nəticədə koronavirus xəstəsi həlak olur. Deksametazon immun sistemini “sakitləşdirir” və ağır xəstələrin sağ qalmaq şansını artırır”.

Təbii ki, istənilən digər prepartalar kimi, deksametazon da yalnız həkim tərəfindən təyin edilməlidi.  Deksametazonun “profilaktik” məqsədlərlə qəbulu yolverilməzdir ki, bu immun sisteminin kəskin zəifləməsinə və bununla bağlı olan ağır fəsadlara səbəb ola bilər.  

Reklam yeri

Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik . tanıtımı. Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

Her etkinlik için gerçek şu ki, Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik" demiştim.

"Keşke iyi bir x Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

"Şimdi kötüler için Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik .

Bugünün Niyə məhz deksametazon? Koronavirusun müalicəsində yenilik

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat