Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

Bildiyimiz kimi, hipertoniya, şəkərli diabet, ağciyər xəstəlikləri, onkoloji xəstəlikləri olanlarda koronavirus ağır keçir və çox ciddi fəsadlara səbəb olur.

Bundan əlavə qan xəstəlikləri (anemiyalar, talassemiya və s.) olanlar da koronavirusa görə risk qrupuna daxildir. Bizim ölkədə anemiyalar yayılmış pozulma sayılır. Həmçinin Azərbaycan nadir anemiya növü olan talassemiya xəstəliyi üçün endemik zonadır. Azərbaycanda 1 mln-dan çox insan talassemiya daşıyıcısıdır.   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com bildirir ki, koronavirus ağciyərdən əlavə eritrositləri də zədələyir. Qırmızı qan hüceyrələri olan eritrositlərin əsas funksiyası oksigeni orqan və toxumalara daşımaqdır. Eritrositlər zədələnəndə bu prosess pozulur və oksigen çatışmazlığı yaranır.

Qanazlığından əziyyət çəkən insanların qanında eritrositlərin sayı normadan az olur. Bunun nəticəsində bu insanlar kovidə yoluxanda onlarda oksigen çatışmazlığı daha sürətli inkişaf edir.

Həmçinin qanzlığı olan insanların immun sistemi də zəif olur ki, bu da koronavirusun ağır gedişatı üçün əlavə şərait yaradır.

Reklam yeri

Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir . tanıtımı. Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

Her etkinlik için gerçek şu ki, Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir" demiştim.

"Keşke iyi bir x Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

"Şimdi kötüler için Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir .

Bugünün Qanzlığından əziyyət çəkənlər koronavirusu ağır keçirir

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat