Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

Tanınmış rusiyalı professor, akademik Aleksandr Çuçalin koronavirusun yaratdığı fəsadları və koronavirus zamanı süni tənəffüs aparatlarının azeffektli olduğunun səbəblərini açıqlayıb.

Saglamolun.com Rusiya KİV-lərinə istinadla oxucuları alimin bu haqda fikirləri ilə tanış edir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Akademikin sözlərinə görə, koronavirusun ağır gedişatı zamanı əslində “klassik” pnevmoniyaya deyil, kimyəvi pnevmonit inkişaf edir. Bu çox ağır və olduqca çətin müalicə olunan pozulmadır.

“Kimyəvi pnevmonit pnevmoniya deyil, bu virusun nəfəs yollarının aşağı hissələrinə daxil olmasıdır. Gialuron turşusu alveolların boşluqlarına dolur, buna cavab olaraq kapilyar və damarlarda spazm və tromblar yaranır və nəticədə oksigen çatışmazlığı inkişaf edir”, - akademik bildirib.

Alimin sözlərinə görə, belə vəziyyətdə alveollar “yox olur”. Hava mübadiləsi məhz alveolların sayəsində baş verdiyi üçün alveollar məhv olanda nəfəsalma prosesi faktiki olaraq mümkünsüz olur. Belə vəziyyətdə süni tənəffüs aparatlarının effektivliyi də kəskin azalır. Aparat oksigeni ağciyərə vursa da bu oksigeni orqanizmə çatdıran toxuma artıq yoxdur. Ağır oksigen çatışmazlığı nəticəsində bütün orqan və sistemlər (ürək, böyrəklər, beyin və s.) tədricən sıradan çıxır.

Reklam yeri

Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur . tanıtımı. Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

Her etkinlik için gerçek şu ki, Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur" demiştim.

"Keşke iyi bir x Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

"Şimdi kötüler için Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur .

Bugünün Rusiyalı akademik: Koronavirus pnevmoniyaya deyil, pnevmonitə səbəb olur

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Bənzər paylaşımlar
190 manat almaq ucun qeydiyyat