Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

Koronavirusun müalicəsində çox böyük dəyişikliklər baş verib. Əgər pandemiyanın əvvəlində əsasən hidroksixloroxin və azitromisindən istifadə olunurdusa, hazırda hidroksixloroxindən tam imtina olunub.

Müalicə zamanı artıq tam başqa preparatlardan (antikoaqulyantlar, hormonlar və s.) istifadə olunur və belə müalicə çox yaxşı effekt verir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Tanınmış rusiyalı tele-həkim, tibb elmləri doktoru Yelena Malışeva öz İnstaqram hesabında koronavirus xəstələrinin müalicəsi ilə məşğul olan məşhur rusiyalı kardioloq, alim Simon Matskeplişvilidən (Симо́н Мацкеплишви́ли) müsahibə alıb.

Saglamolun.com bildirir ki, müsahibə zamanı həkim koronavirusun həm ev şəraitində, həm də xəstəxanada müasir müalicəsi haqqında ətraflı məlumat verib.

Həkimin sözlərinə görə, hazırda bütün dünyada infeksiyanın müalicəsində istifadə olunan əsas preparatlar antikoaqulyantlardır. Bu dərmanlar qanı duruldur və koronavirusun ən təhlükəli ağırlaşması olan trombozun qarşısını alır. Həmçinin həkim bildirib ki, bu məqsədlə aspirindən istifadə olunmamalıdır.

Matskeplişvilinin sözlərinə görə, müalicə zamanı antibiotiklər, hormonlar (qlükokortikosteroidlər) və həmçinin veroşpiron (spironolakton)  kimi preparatlardan da istifadə olunur.   

Xəstəliyin yüngül formalarında heç bir müalicə təyin olunmur. Həkimin sözlərinə görə, belə xəstələr “moruq mürəbbəsi ilə çay içə bilərlər”.

Matskeplişvili xəstələrin hansı hallarda ev, hansı hallarda xəstəxana şəraitində müalicə almaları ilə bağlı da məlumat verib. Xəstəxana şəraitində müalicə almaq üçün əsas səbəblər:

- saturasiya (qanda oksigenin səviyyəsi, pulsoksimetr cihazı ilə ölçülür) 91% və bundan az,

- 3 gündən çox yüksək qızdırma (38,5 C),

- yanaşı xəstəliklər (şəkərli diabet, ürək və nəfəsma sistemi xəstəlikləri, hipertoniya)

- insanda boğulma hissi.

Bu amillərdən biri varsa, xəstə xəstəxanaya yerləşdirilməlidir. Digər hallarda koronavirus xəstələri ev şəraitində həkim nəzarəti altında müalicə alırlar.

Hər iki həkimin sözlərinə görə, koronavirus “vəba deyil” və panika üçün heç bir əsas yoxdur.

Daha ətraflı video-da baxın.

 

 

Reklam yeri

Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO . tanıtımı. Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

Her etkinlik için gerçek şu ki, Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO" demiştim.

"Keşke iyi bir x Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

"Şimdi kötüler için Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO .

Bugünün Rusiyalı həkimlərdən koronavirusun müalicəsi haqqında ƏN DOLĞUN MƏLUMAT - VİDEO

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat