Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

Tanınmış rusiyalı həkim-epidemioloq, hazırda Rusiya Dövlət Dumasının deputatı, akademik, professor Gennadiy Onişenko koronavirusun növbəti dalğası haqqında yayılmaqda olan şayələri şərh edib.

Saglamolun.com kp.ru-ya istinadla bildirir ki, professorun sözlərinə görə “ikinci dalğa olmayacaq, ona görə ki, heç birincisi də olmayıb”. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

“Epidemiologiyada “dalğa” olmur. Dalğalar dənizdə, göldə, çayda olur. Epidemiologiyada isə “xəstəliyin epidemik artımı” kimi anlayış var. Koronavirusun epidemik artımı ilə bağlı müxtəlif fikirlər səslənir. Mənim fikrimə görə, hazırda cəmiyyətdə xəstəliyi keçirmiş və həmçinin koronavirusun gizli və ya simptomsuz daşıyıcılarının sayəsində aktiv şəkildə populyasiya immuniteti formalaşır. Bu çox yaxşı haldır.

Payız-qış mövsümündə koronavirus qriplə yanaşı olacaq. Lakin onun intensivliyi azalacaq. Koronavirus böyük təhlükə yaratmayacaq. Onun belə təhlükə yaratmaq üçün lazım olan xüsusiyyətləri yoxdur. Koronavirusun xəstə insandan sağlam insanlara keçmək xüsusiyyəti aşağı səviyyədədir (yəni sürətlə yayılmır – red.). İkincisi koronavirus qripp kimi dəyişilmir. Qripp hər il dəyişilir və populyasiya immuniteti buna dözmür. Koronavirusun belə xüsusiyyətləri yoxdur. Koronavirus sadəcə epidemik prosesində digər viruslar kimi iştirak edəcək və heç bir fatal təhlükə yaratmayacaq” – həkim bildirib.

Həmçinin həkim bildirib ki, insanlar koronavirusla bağlı tətbiq olunan tədbirlərdən də müəyyən nəticələr çıxardacaqlar.

“Vaksindən istifadə isə (hazırda Rusiyada vaksin hazırlanıb və son sınaqlar gedir – red.) ən həssas əhalini (yaşlılar, xroniki xəstəlikləri olanlar) daha yaxşı qorumaq üçün imkan yaradacaq” – Onişenko bildirib.   

Reklam yeri

Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb . tanıtımı. Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

Her etkinlik için gerçek şu ki, Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb" demiştim.

"Keşke iyi bir x Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

"Şimdi kötüler için Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb .

Bugünün Tanınmış rusiyalı həkim: Koronavirusun ikinci dalğası olmayacaq, heç birincisi də olmayıb

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat