Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən qorumaq üçün bəzi sadə qaydalara riayət etmək lazımdır. Bunu beynəlxalq alimlər qrupu aşkar edib.

Saglamolun.com Journal of the American Society of Nephrology istinadla bildirir ki, mütəxəssislər böyrəklərin sağlamlığının qorunmasına həsr olunmuş genişmiqyaslı araşdırma aparıblar. Araşdırmada 16 ölkədən olan 2,5 mln. insan iştirak edib.   (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Araşdırmanın nəticələrinə əsaslanaraq mütəxəssislər böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən qorumaq üçün bu kimi tövsiyələr verib:

- tərəvəzlərlə zəngin olan qidalanmaya üstünlük verin.

- kaliumun qəbulunu artırın. (Əsas qida mənbələri: banan, ərik və ərik qurusu, kişmiş, kartof, lobya, qara gavalı, badam, mərci, noxud, araxis, keşyu, badam.)

- fiziki aktivliyinizi artırın.

- siqaretdən imtina edin.

- spirtli içkilərinin qəbulunu minimuma azaldın.

- duzun qəbulunu azaldın.

Alimlər sübut edirlər ki, bu tövsiyələrə riayət etməklə xroniki xəstəliklərin riskini 22% qədər azaltmaq mümkündür.

Reklam yeri

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR . tanıtımı. Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

Her etkinlik için gerçek şu ki, Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR" demiştim.

"Keşke iyi bir x Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

"Şimdi kötüler için Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR .

Bugünün Böyrəkləri xroniki xəstəliklərdən necə qorumalı? Çox sadə TÖVSİYƏLƏR

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat