Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

Məşhur rusiyalı dietoloq Yelena Solomatina beyinin işini əngəlləyən qida məhsullarının adlarını açıqlayıb.

“Rossiyskaya qazeta” yazır ki, mütəxəssisin sözlərinə görə, yarımfabrikatlar, marqarin, ucuz şirniyyat və mayonez zehni fəaliyyətə yalnız zərər yetirə bilər. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Belə ki, bu məhsulların tərkibində olan transyağlar hüceyrə membranına mənfi təsir göstərir və onu sərtləşdirir.

Eyni zamanda, sürətlə mənimsənilən karbohidratlar mərkəzi sinir sisteminin işini ləngidir. Bunlara makaron, çörək və digər un məhsulları aiddir. Belə qidaların zərəri onların tərkibində beyin damarlarını zədələyən qlükozanın mövcudluğu ilə izah olunur.

Beyini tonusda saxlamaq üçün çox duzlu qidalardan da uzaq durmaq lazımdır – duzlu balıq, kolbasa, şorabalar zehni əməyə yalnız ziyan vura bilər. Orqanizmdə duzun izafi miqdarı beyinin lazımınca qidalanmasına mane olur.

Bununla birlikdə, dietoloq beyinin işinə faydalı qida məhsullarını da sadalayıb. Bunlar yağlı balıq, paxlalı bitkilər (noxud, lobya və s.), treska qaraciyəri, qarabaşaq və digər dənəvər yarmalar, turş süd məhsulları, qoz və fındıqdır.

Reklam yeri

Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI . tanıtımı. Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

Her etkinlik için gerçek şu ki, Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI" demiştim.

"Keşke iyi bir x Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

"Şimdi kötüler için Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI .

Bugünün Hansı qida məhsulları beyinin işini zəiflədir? - SİYAHI

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat