Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

Bizdə kiçik yaşlı işaqlara, boğazı tez-tez ağrıyan uşaqlara dondurma adətən verilmir və ya əridilmiş halda, kokteyl şəklində verilir.

Lakin tanınmış ukraynalı pediatr Yevgeniy Komarovskiy bunun səhv olduğunu qeyd edib. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Saglamolun.com bildirir ki, Komarovskinin sözlərinə görə, boğaz iltihabına meyilli olan uşaqlar dondurma mütləq yeməlidir: “Uşağın boğazı tez-tez ağrıyırsa, ona dondurma verilməlidir. Bu yerli immuniteti gücləndirir, onu məşq etdirir və nəticədə uşaq daha gec-gec xəstələnməyə başlayır”.

Həkim stomatit və həmçinin boğaz ağrısı zamanı uşağa dondurma verməyi tövsiyə edib. Bu diskomfort və ağrını azaltmağa yardım edir.

Həkim adi ağ plombirə üstünlük verməyi tövsiyə edir.

“Uşağa heç vaxt dondurma verməmisinizsə, 1 çay qaşığından gündə 3 dəfə başlayın. Uşaq dondurmanı ağzında bir qədər saxlamalıdır ki, badamcıqlara təsir etsin. Daha sonra dondurmanın miqdarını artırmaq olar”, - həkim bildirib.

Dondurma kalorili və şirin məhsuldur. Bu səbəbdən uşaqda artıq çəki, piylənmə və şəkərli diabet varsa, ona dondurma verməyi tövsiyə edilmir.

Reklam yeri

Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi . tanıtımı. Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

Her etkinlik için gerçek şu ki, Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi" demiştim.

"Keşke iyi bir x Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

"Şimdi kötüler için Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi .

Bugünün Uşağın boğazı ağrıyırsa, ona dondurma verin – Tanınmış pediatrın tövsiyəsi

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Bənzər paylaşımlar
190 manat almaq ucun qeydiyyat