Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

Uşaq soyuqdəymə xəstəliyinə tutulanda, valideynlər və xüsusilə də nənə-babalar müxtəlif xalq təbabəti vasitələrinə üz tutur.

Lakin bəzi belə vasitələrdən kor-koranə istifadə edilməsi uşağa yalnız ziyan vurur. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com xəbər verir ki, rusiyalı pediatr Yevgeniy Timakov zdr.ru-ya valideynlərin bəzi belə səhvləri haqqında danışıb.

1. Qızdırması olan uşağı, xüsusilə kiçik yaşlı uşağı isti yorğana bürümək olmaz!

Pediatrın sözlərinə görə, bu hərarətin daha da artmasına səbəb olacaq. Əksinə hərarəti olan uşağı yüngül geyindirmək, corab, pampers çıxartmaq lazımdır.

1 yaşa qədər olan uşaqlarda termorequlyasiya prosesləri (orqanizmdə sabit hərarət saxlamaq qabiliyyəti) hələ ki tam formalaşmayıb ki, hərarət zamanı belə uşaqları bürüməklə onlara çox ciddi ziyan vurmaq mümkündür. Bu hətta uşağın ölümünə səbəb ola bilər.

2. Tonzillit zamanı süd olmaz!

Pediatrın sözlərinə görə, badamcıqların iltihabı zamanı uşağa süd vermək olmaz ki, bu boğazda iltihabın daha da artmasına səbəb olacaq. Həmçinin nəm öskürək zamanı da süd arzuolunmazdır ki, onun istehlakı nəfəs yollarında seliyin ifrazını artırır. Bu isə öskürəyin daha da artmasına səbəb olacaq.  

Əksinə isə quru öskürək zamanı süd çox yaxşı kömək edir, öskürəyi yüngülləşdirir.

3. Boğaz iltihabı zamanı limon və zoğal mürəbbəsi olmaz!

Tonzillit zamanı uşağa turş içkiləri vermək olmaz (limonlu çay, zoğallı çay və s.). Bu boğazı daha da qıcıqlandıracaq.

Lakin boğazda iltihab yoxdursa, soyuqdəymə zamanı turş içkiləri vermək lazımdır.

Həkim soyuqdəymə zamanı ən yaxşı içkinin adını açıqlayıb. Bu moruq mürəbbəsi ilə çaydır. Moruq mürəbbəsi təbii aspirin sayılır - hərarəti və iltihabı azaldır.  

4. Banka qoymaq olmaz!

Həkimin sözlərinə görə, 6-7 yaşa qədər olan uşaqlara banka qoymaq olmaz. Bu dərinin və damarların zədələnməsinə və hətta qanaxmayasəbəb ola bilər.

Reklam yeri

Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar . tanıtımı. Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

Her etkinlik için gerçek şu ki, Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar" demiştim.

"Keşke iyi bir x Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

"Şimdi kötüler için Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar .

Bugünün Uşaq xəstələnəndə hamımız bu səhvləri edirik! Pediatrdan qadağalar

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat