Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

Son vaxtlar uşaqlarda ayaq pəncələri ilə bağlı problemlər artmaqdadır. Yastıpəncəlik, valqus... – bu və s. kimi diaqnozlar 10 uşaqdan az qala doqquzuna qoyulur.

Bəs bunun səbəbi nədir? Uşaqlarda pəncələrin normal inkişafı üçün nə etmək lazımdır? (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Saglamolun.com kp.ru-ya istinadla oxucularını tanınmış rusiyalı ortoped, podiatr (pəncə xəstəlikləri üzrə mütəxəssis) Kirill Şlıkovun tövsiyələri ilə tanış edir.

İlk növbədə həkim bildirib ki, pəncələrin normal inkişafı üçün uşaq mümkün qədər çox hərəkət etməli, ayaqyalın gəzməlidir. Uşağın ayaqları müxtəlif səthlərlə təmasda olmalıdır (torpaq, qum, ot və s.). Uşaq az hərəkət edirsə, bütün gün ərzində oturur və kompüterə və ya televizora baxırsa, onun ayaq pəncələri düzgün inkişaf etməyəcək və bu da ona bütün həyatı boyu müxtəlif problemlər yaradacaq.

Uşağın pəncəsi 5 yaşına qədər inkişaf edir. Bu müddət ərzində valideynlər uşağın ayaqlarının normal inkişafı üçün bəzi qaydalara riayət etməlidir. İlk növbədə uşağa rahat və yumşaq ayaqqabı seçmək lazımdır. Çox bərk ayaqqabı ziyanlıdır və uşağın ayaqalarının normal inkişafına mane olur, təbii prosesləri pozur. Xüsusi bərk “ortopedik” ayaqqabılar yalnız istisna hallarda həkim tərəfindən uşağa təyin oluna bilər.

Şlıkovun sözlərinə görə, uşaq mümkün qədər çox ayaqyalın gəzməlidir. Ayaqyalın gəzmək uşağın pəncələrini yaxşı məşq etdirir. Həkim qeyd edib ki, uşaq evdə corabda gəzməməlidir. Corabda gəzən uşağın ayaqları sürüşür və bu da sümük və bağların normal inkişafına mane olur.

Pəncəni ən yaxşı inkişaf etdirən məşqlərdən biri barmaqların ucunda gəzməkdir. Şlıkov qeyd edir ki, bir çox valideynlər bundan qorxur və uşağı dərhal nevropatoloqa aparırlar. Lakin bu tam normal haldır. Uşaq vaxtaşırı olaraq barmaqların ucunda gəzirsə, bu çox yaxşıdır.  

               

Reklam yeri

Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr . tanıtımı. Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

Her etkinlik için gerçek şu ki, Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr" demiştim.

"Keşke iyi bir x Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

"Şimdi kötüler için Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr .

Bugünün Uşaqlara bərk ayaqqabı geyindirməyin, evdə corabda gəzdirməyin - Tanınmış ortopeddən tövsiyələr

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

Bənzər paylaşımlar
190 manat almaq ucun qeydiyyat