Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

Qurd xəstəlikləri bütün dünyada ən yayılmış xəstəliklərdən biridir.

Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatının (ÜST) məlumatına görə, dünyada 4,5 mlrd. insanda müxtəlif qurd xəstəlikləri var. Bu xəstəliklər xüsusilə Afrika və Asiya ölkələrində daha çox yayılıb. Avropa ölkələrində qurd xəstəliklərinə daha az təsadüf edilir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Saglamolun.com sizə tanınmış ukraynalı pediatr Evgeni Komarovskinin uşaqlarda qurd xəstəlikləri ilə bağlı çox vacib fikirlərini çatdırır.

1. Avropa ölkələrində 99% qurd xəstəliklərini askarid, tükbaş və biz qurdu yaradır.

2. Bu qurdları yalnız nəcisdə aşkar etmək mümkündür. Heç bir qan analizi və ya "kompüter müayinə"si qurdaları aşkar etməyə kömək etmir.

3. Nəcis analizi 3 dəfə fasilələrlə verilməlidir. Yalnız bu halda qurdları aşkar etmək mümkündür. 1 dəfə verilmiş və nəticəsi "mənfi" olan analiz dəqiq göstərici sayılmır.

4. ÜST uşaqlara profilaktik məqsədlərlə qurd əleyhinə dərmanların verməyini tövsiyə etmir. Belə dərmanlar yalnız qurd aşkar olunduqda uşağa verilə bilər.

5. Uşağın ağzından pis iyin gəlməyi, yuxu zamanı dişlərin qıcırdatması, yuxu zamanı uşağın ağzından suyun gəlməyi və s. kimi simptomlar uşağın orqanizmdə qurdun olmasının əlamətləri sayılmır.

6. Ailədə 1 uşaqda biz qurd aşkar olunubsa, bütün ailə bu qurda görə müalicə almalıdır.

Reklam yeri

Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT . tanıtımı. Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

Her etkinlik için gerçek şu ki, Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT" demiştim.

"Keşke iyi bir x Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

"Şimdi kötüler için Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT .

Bugünün Uşaqlarda qurdlara yoluxması və müalicəsi ilə bağlı VACİB MƏLUMAT

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat