“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

Təzyiqlə bağlı bir çox miflər mövcuddur. Ən təhlükəli belə miflərdən biri “raboçi” təzyiqlə bağlı olan mifdir.

Saglamolun.com bildirir ki, bir çox insanların fikrinə görə, əgər normadan yüksək təzyiq zamanı insan özünü yaxşı hiss edirsə, bu onun “raboçi” təzyiqi sayıla bilər. Lakin bu çox təhlükəli yanılmadır. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Tanınmış rusiyalı aparıcı və həkim-kardioloq Yelena Malışeva bildirib ki, tibdə “raboçi təzyiq” kimi anlayış yoxdur. Tibdə normal və normal olmayan təzyiq var.

130 mm c.st. qədər olan təzyiq normal sayılır. Təzyiq daim bu göstəricidən yüksəkdirsə, həkimə müraciət etmək lazımdır.

Həkim bildirib ki, təzyiq 150 mm c.st yuxarı qalxırsa mütləq təzyiqi salan dərmanları qəbul etmək lazımdır. Bu dərmanlar hər gün, fasiləsiz qəbul edilir. Ona görə ki, bu dərmanlar hipertoniyanı müalicə etmir, yalnız təzyiqi salır.   

Təzyiqi normada saxlamaq həyati vacib məsələdir. Təzyiq daim yüksəkdirsə, bu ürək, böyrəklər, gözlər və s. orqan və sistemlərdə ağır geriyədönməz pozulmalara gətirib çıxardır, insult, infarktın riskini kəskin artırır.

Reklam yeri

“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva . tanıtımı. “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

“Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

Her etkinlik için gerçek şu ki, “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva" demiştim.

"Keşke iyi bir x “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

"Şimdi kötüler için “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva .

Bugünün “Raboçi təzyiq” anlayışı yoxdur – Malışeva

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat