Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

"Şüurlu olaraq etsək də, şıqqıltı boyunda təzyiq və qatılığı azaldaraq boyunun sərbəst hərəkət etməsinə kömək olur. Buna görə də, boyun ağrısı çəkən bir çox adam boyunlarını şıqqıldadaraq rahatlama hissi keçirirlər".

Bu sözləri həkim-fizioterapevt reabilitoloq Ramin Quliyev deyib. Həkim bildirib ki, boyunu müntəzəm olaraq şıqqıldatmaq bədəndə bir çox mənfiliklərə səbəb ola bilər: "Çox tez-tez boyun şıqqıldatma oynaqları bir arada tutan tendon və oynaq rabitəsi ilə birlikdə boynun zəifləməsinə yol aça bilər. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Çünki zəifləmiş bağlar və tendonlar hərəkətli olaraq oynaqların boşalmasına zəmin yaradır. Onurğa fəqərələrinin boşalması və hərəkət sahəsinin genişlənməsi isə oynaq iltihabı riskini artırır".

R.Quliyev qeyd edib ki, bu vərdiş ifliclə əlaqəli ola bilər:

"Çox tez-tez boyun şıqqıldatmanın boyundan keçən və beynə siqnallar daşıyan sinir arterinin zərər görməsinə səbəb olur. Sinirlərdə meydana gələ biləcək kiçik bir qanamanın tromblaşaraq beyinə çatması iflicə qədər irəliləyə bilər.

Düzdür, boyun şıqqıldatma boyun ağrısını və tutulmalarını aradan qaldırmaqda təsirli ola biləcək bir üsuldur. Amma elm adamlarının çox tez boyun şıqqıldatması mövzusunda ciddi təlimatları var. Buna görə vərdiş halına gətirmədən, yalnız həqiqətən lazım olduğunda boyunu şıqqıldatmaq lazımdır".

Reklam yeri

Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! . tanıtımı. Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

Her etkinlik için gerçek şu ki, Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!" demiştim.

"Keşke iyi bir x Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

"Şimdi kötüler için Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir! .

Bugünün Tez-tez boyunu şıqqıldatmaq sinir sistemini pozur - İflic edir!

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat