Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

Körpәmizi ana südü vә ya süni qarışıq (“smes”) ilә qidalandıraraq 6 ayımıza gәlmişik, artıq әlavә qidaya başlamaq zamanıdır.

Onu da qeyd etmәliyik ki, bәzi hallarda körpәnin vәziyyәtindәn asılı olaraq hәkim tәrәfindәn müәyyәn göstәrişlәrә әsasәn әlavә qidaların daha erkәndәn başlanılması mәslәhәt görülә bilir. Lakin ailәlәr özlәri körpәnin 6 ayı olmadan әlavә qidalara başlama qәrarı vermәmәlidir. (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

window._ttzi = 205; var adv_205_iad = document.createElement("script");adv_205_iad.src = "https://adviad.com/nativevideo/get_ads.js?="+(Math.floor(Math.random() * 100000000) + 1);adv_205_iad.async = true;(document.body || document.head || document.documentElement).appendChild(adv_205_iad);adv_205_iad.onload = function(){script.parentNode.removeChild(adv_205_iad);}

Hansı qida ilә başlayaq?

Ìlkin olaraq buxarda bişirilәn tәrәvәz pürәlәr ilә (mәs: kök, kartof, kabak) vә ya üyüdülәrәk suda bişirilәn dәnli taxıl bitkilәrinin sıyıqları ilə (mәs: düyü, qarabaşaq, yulaf) başlanıla bilәr.

Daha sonra hәkiminizlә mәslәhәtlәşәrәk körpәnin vәziyyәtinә vә ayına uyğun olaraq tәdricәn digәr qida çeşidlәri dә menyuya әlavә edilmәlidir.

Necә başlamalı?

Әlavә qidalara başlarkәn eyni vaxtda bir neçә növ әlavә qida verilmәmәlidir, qida yalnız 1 komponentli olmalıdır (mәs: kök püresi). Əlavә qida ilə başlayıb, onu 3 gün verdikdәn sonra digәr әlavә qidanı verә bilәrik. Yeni başladığımız qidanı çox az - yarım vә ya 1 çay qaşığı miqdarında verib, tәdricәn miqdarı artırmalıyıq.

Әgәr verdiyiniz әlavә qidanı körpә qәbul etmәk istәmәzsә, dili ilә itәlәyәrsә, körpәni məcbur etmәyin - bir neçə gün sonra (mәs: 1 hәftә ara ilә) yenidәn hәmin qidanı dadızdıra bilәrsiz.

Onu da bilmәliyik ki, әlavә qidalara başladığımız zaman mәqsәdimiz uşağı doyuzdurmaq deyil, qidalarla tanış edib, dadızdırmaq olmalıdır.

Şəhla Mustafayeva
Pediatr, allerqoloq

 

 

.Reklam yeri

Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

Hem gerçek hem de objektif yaklaşımın gerçek ilgisini çeken gerçek ve ilginç bir yaklaşım Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? . tanıtımı. Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? , insanoğlunun en erken yaşlarından beri her zaman bizim için önemli bir konudur. Bir insan, yalnızca yaşamında neler olduğunu değil, aynı zamanda çevresini de bilmek isteyen hassas bir varlıktır. Bu, yüzyıllardır sürmekte olan mesajın öneminin kanıtıdır. indirme Haberin yayınlandığı kanallara bağlı olarak sözlü, görsel, yazılı veya tümü olabilir. Örneğin, bir gazete alırken sadece haber alırız, ancak bu üç unsur televizyondaki habere dahil edilebilir. Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? hangi unsuru kullanırsanız kullanın, geneline hitap etmeli ve söylemden uzak bir dilde açıklanmalıdır. indirme

Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? her zaman ilginç, önemli veya ilginç bir şey olmalıdır. Prensipte ünlü kelime size şunu hatırlatır: "Bir köpeğin bir kişiyi ısırdığı haber değildir , ancak Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? ısırılan bir köpektir. Ana fikir, haberlerin her zaman ilgi çekici olması ve konunun belirli bir kitleye ilgi duyması gerektiğidir.

Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?, özellikle günümüz dünyasında, cahil olmak, yaşamdan uzak durmak, çok hızlı değişikliklerin yaşandığı anlamına gelir. Her gün yazılı, görsel ve sesli yayın ajanslarının sayısı sürekli olarak haberleri yaymakta ve insanları etkinlikler hakkında bilgilendirmektedir.

Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

Her etkinlik için gerçek şu ki, Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? . Rapor edilmesi durumunda veya durumda, genel olarak toplumla ilgili dikkat ve niteliklerin çizilmesi istenir. Bu niteliklere sahip olaylar ve gerçekler haber hikayeleridir. Gazeteciler bunun sadece bir ısırık değil, bir köpek ısırması olduğunu söylüyorlar Gazeteci, bu olayları araştırıp kamuoyuna dönüştüren bir insan. Raportörlerden birinin yoldaki düşüşü rapor edilmezken, diğerinin çöküşü haber değeridir. Bunu belirleyen kriter kamu yararıdır.

Bu Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? hepimiz için yıkıcı oldu.

Bir gece uykusundan sonra, haberler kahvaltı kadar önemlidir.

Haberin var.

Hastane Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? iyi değildi.

Yaşarken, kardeşi dua etti, her zaman geri dönüşünü bekliyordu.

Hala en kötü haberdi.

"Howie iyi bir Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?" demiştim.

"Keşke iyi bir x Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? olsaydı" dedi. Yanındaki muhafızlara.

Şimdi, yalnızca haberlerle uğraşmak yerine, hükümetin, savaşların, gösterilerin acımasızlığını, acı çekmenin dehşetini bizi acımasızca hissediyoruz.

Akşam yemeği için yola çıktık, ancak kötü telefon görüşmesi hayal kırıklığı oldu.

En son Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

"Şimdi kötüler için Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?" Tony dedi.

Betsy'nin heyecan verici Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? Dokunulup dokunmadığını veya kocasının paranoyak olup olmadığını bilmiyorum.

Bu iyi haber bana çok fazla keyif verdi çünkü öğrenmem gerektiğinden emindim.

Hardasaa akşam yemeğinden sonra yarım saat sürer, ancak uyanır ve “Haberler nedir?” diye sorar. sanki halkın geri kalanı liderlerine karşı geliyormuş gibi.

Betsy, kabul ettik çünkü haberlerimizi birisiyle paylaşmak istiyoruz.

Kuzeydeydim, babamın ölümünün haberi duyduğum 1896 yazının son güzel günlerinin tadını çıkardım.

Bu arada, iyi bir Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? başka bir hayat daha yaşamış olmanızdır.

"Umarım iyi haberin vardır" dedi, kapıyı açıp uzaklaşıyor.

Zihinsel Damperliğin tüm çalışmaları, yeni Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? köpekbalığı beslemeden hızla tükendi.

Belki şimdi Youngblood haberlerden uzak duracak ve Howie oyunculuk yapmaktan vazgeçtiğimiz konusunda ısrar ediyor.

Hayatım birçok yönden yayıldı ve kendi dünyamın dışındaki dünyanın haber kapsamına bakmak zorunda kaldım.

Dekanlar harap oldu ve Fred O'Connor geri dönüp haberi öğrendiğinde, genç dostun ayrıldığını da duydu.

Boris, haberin ekiple ilgili neler olabileceğini sordu ve planlarımız hakkında neler söyleyebileceğini sordu.

Hussar'larla karşılaşmadan önce, birkaç asistan hareketin başarılı sonucuna aşinaydı.

Sonunda, “Bu hikayeyi Howie'ye anlatırken odadan çıkmamı ister misin?” diye sordu.

Tipster fazla miktarda Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq? .

Bugünün Uşaqlarda əlavə qidalanma. Nә zaman başlayaq?

"Bilirsin, Ölüm" dedi.

190 manat almaq ucun qeydiyyat